Ben de ev’lenmek istiyorum ama bu şartlarda zor

315

A.İhsan Nazlı // ( TÜSOYAD) Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkanı

Kredi faizleri düşmeden önce, daire fiyatları semt ve mahallelere göre tabii ki değişiklik arz edebiliyor ancak, Hükümet faizleri düşürmeden önce 1+1 dairesine 60.000₺ / 65.000₺ istediği halde satamayan, ancak daha sonra, banka faizleri düşürünce birden 60.000₺/ 65.000₺ fiyat isteyen vatandaş, faizler düştü diye 1+1 daire fiyatını 90.000₺’ye çıkarmaz mı?

Aman Allah’ım toplum olarak o kadar uyanık, bir o kadar da aç gözlü, bir o kadar da para göz olmuşuz ki, bu kadarına pes artık.

Neyse o fiyatlara sandılar ki sazan gibi ev almak isteyenler, yeme gelir de satarım sandı ama maalesef aradan geçen zamana istinaden geçenlerde baktım, aynı daireyi 85.000₺’ye çekmiş. Aaaaa bir de ne göreyim? Bakmış yine satılmıyor, bu defa da fiyatı 80.000₺ çekmiş, bekle bekle ne alan var ne soran… Aradan geçen 4 gün süreye istinaden yine arayan soran yok, fiyatı bu defa 77.500₺’ye çekmiş, bekle bekle sazanlar gelecek diye. Ne gelen var ne de giden… Bu defa da fiyatı 75.000₺’ye çekmiş, yine ne alan ne soran var. Oysaki toplumda millet sanıyor ki sazan çok hemen faizler düşünce atlarlar ama yok öyle kardeşim yok.

Millet her şeyin değerini çok çok iyi biliyor, sende biliyorsun ancak sen de “Ortalarda acaba parası çok aklı kıt insan bulabilir miyim?” diyorsun ama sen ne kadar akıllı isen, toplum senden daha akıllı.   Baktı satılmıyor, bir ilan ACİL koduyla. Fiyatı 70.000₺

Bak kardeşim sen sen ol, evin değeri olan fiyatı 65.000₺’ye çek, gerçek alıcı muhakkak çıkar ama senin istediğin son rakama da ne alıcı bulursun ne de bakıcı.

Evin normal değerini iste ki hem senin işin görülsün hem ihtiyacı olan alacak kişinin işi görülsün. Yoksa daha çok beklersin, çok.

Önceki İçerikGıdada Bilgi Kirliliği
Sonraki İçerikYönetimin temel ilkeleri ve Can Akın Çağlar’ın atanması…