12.7 C
İstanbul
24 Ekim 2021 - Pazar

Hakkımızda

tuketicidostu.com.tr, T.C. Yasalarına uygun olarak yayımlanmaktadır. tuketicidostu.com.tr internet sitesinde yayımlanan yazı, fotoğraf, video, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzin alınarak, kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Yayımlanan her türlü görüşün, yazının, yazılı ve görsel röportajın ve benzeri çalışmaların ayrı ayrı ses kaydı, yazılı belgesi veya şahidi mevcuttur. Yayımlanan her türlü görüşün, yazının, röportajın sorumluluğu, iddiada bulunan kişiye aittir.

Yayına verilen makalelerden telif ücreti alınmamaktadır, telif ücreti verilmemektedir ve ileride, makale sahiplerinden telif bedeli talebi söz konusu olduğu takdirde olumsuz geri bildirimde bulunulacaktır. Yazarlarımız ile iş birliğimiz gönüllülük esası çerçevesinde gerçekleşmektedir. tuketicidostu.com.tr adresinde makaleleri yayınlanan yazarlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

Amacımız tüm sektörlerin, sanayinin ve iş yaşamının temel hedef kitlesi olan tüketicilerin, markaların ve tüketici örgütlerinin de ihtiyaç duyduğu bilgilendirmeyi üst düzeyde sağlamaktır. Böylece hem tüketiciye hem de tüketici ihtiyaçlarını belirleyen, yöneten ve yönlendiren sanayiciden perakendecilere kadar oluşan tüm taraflara da katkıda bulunmaktır. Her faaliyetin girişimlerin başarılı olması için ciddi bilgiye, birikime, tekniğe, vizyona ve deneyime sahip uzman kişilerin görüşlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Haber portalımızda yer verdiğimiz her bilgilendirmede, yurt içi ve yurt dışındaki son gelişmelere de yer verilecek ve Tüketicilerin algı diline dönüştürülerek, bilgilerine servis edilecektir.

1977 İstanbul doğumlu olan Nilüfer Tuba Akman, Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde başlayan lisans öğrenimini, 3. sınıfın sonunda Yeditepe Üniversitesine yatay geçiş yaparak, İngiliz Dili ve Edebiyatı 2001–2002 bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyon ve sonrasında grafik tasarımı öğrenimi de alan Nilüfer Tuba Akman, akabinde 15 sene süresince Eğitmenlik, Editörlük ve Yayın Yönetmenliği ve görev aldığı çeşitli yayınlarda ve kendi projelerinde İngilizce çeviriler de yaparak, kariyerini geliştirmiştir. Çay, Kahve & İçecek / İçimdeki Çocuk / Alternatif Çözüm / Dağıtım Kanalı dergileri ile Referans Gazetesi yurt içi servisinde ve kendi projelerinde sorumluluklar üstlenerek, birçok röportaj gerçekleştirmiştir. Kaleme aldığı özel dosyalarda çeşitli konularda araştırma yazıları hazırlamış ve bakan, yönetici ve önemli bürokratları sayfalarına konuk etmiştir. Yurt içi ve Yurt dışında katılmış olduğu fuarlarda, yayınları da temsil ederek katkılar sunmuştur. Evli ve 1 kız çocuk annesidir.

SON YAZILAR

Turhan Çakar: “Gramaj kaosu nedeniyle tüketiciler fiyat kıyaslaması yapamıyor”

Turhan Çakar // Tüketici Hakları Derneği THD Genel Merkezi Genel Başkanı Ambalajlı gıdalarda gramaj keyfiyetine, kaosuna standart getirilmeli Ambalajlı gıdalarda gramaj keyfiyeti tüketicileri yanıltıyor, mağdur ediyor Gramaj...