Hakkımızda

tuketicidostu.com.tr, T.C. Yasalarına uygun olarak yayımlanmaktadır. tuketicidostu.com.tr internet sitesinde yayımlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzin alınarak, kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Yayımlanan her türlü görüşün, yazının, röportajın ve benzeri çalışmaların ayrı ayrı ses kaydı, yazılı belgesi veya şahidi mevcuttur. Yayımlanan her türlü görüşün, yazının, röportajın sorumluluğu, iddiada bulunan kişiye aittir.

Amacımız tüm sektörlerin, sanayinin ve iş yaşamının  temel hedef kitlesi olan tüketicilerin, markaların ve  tüketici örgütlerinin de ihtiyaç duyduğu bilgilendirmeyi  üst düzeyde sağlamaktır. Böylece hem tüketiciye hem  de tüketici ihtiyaçlarını belirleyen, yöneten ve  yönlendiren sanayiciden perakendecilere kadar oluşan  tüm taraflara da katkıda bulunmaktır.

Her faaliyetin girişimlerinin başarılı olması için ciddi  bilgiye, birikime, tekniğe, vizyona ve deneyime sahip  uzman kişilerin görüşlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Haber  portalımızda, dergimizde ve video röportajlarımızda yer  verdiğimiz her bilgilendirmede, yurt içi ve yurt dışındaki  son gelişmelere de yer verilmektedir ve tüketicilerin, markaların ve  tüketici örgütlerinin de algı  diline dönüştürülerek, bilgilerine servis edilmektedir.

E-mailing portföyümüz, adres veri tabanımız, tüketici  örgütlerinin ve markamızın sosyal medya bağlantıları  haricinde; Facebook ve LinkedIn sosyal mecralarında ve  üye olduğumuz gruplarda birçok bağlantımız mevcuttur. İlgili tüm belgelerimiz yazılı ve dijital  ortamda mevcuttur.

Türkiye genelinde ürün satışı gerçekleştiren ve hizmet  sağlayan DTM ( dayanıklı tüketim malları) Sektörü’nden tüm beyaz eşya, zücaciye,  küçük ev aletleri, ankastre, elektronik, plastik ve  hırdavat markalarının tamamına yakın sayıdaki  distribütörleri, toptancıları, perakendecileri ile İstoç’un  tamamına yakını, ayrıca DTM Sektörü dışında bulunan  tüm sektör markalarının pazarlama ile satış müdürleri ve  nihai son kullanıcılar sosyal medya bağlantılarımızda  mevcuttur.

Tüm verilerimiz, 15 yıllık tecrübenin birikimi sonucunda  bir araya gelmiş bulunmaktadır. İlgili sektörel  çalışmalarımız, nihai son kullanıcıyı ve işletmeleri  ilgilendiren tüm sektörler dahilinde gerçekleştirilecektir.

Tüketiciler, markalar ve tüketici örgütleri ile gerçekleştirdiğimiz röportajlarımız https://www.youtube.com/tdtuketicidostu adresinde yer almaktadır. Youtube kanalımıza abone olmayı, Youtube kanalımızda bildirimlerden haberdar olmak için zil butonuna ve tümü seçeneğine tıklamayı, videoları beğenip paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın.

1977 İstanbul doğumlu olan Nilüfer Tuba Akman, Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde başlayan lisans öğrenimini, 3. sınıfın sonunda Yeditepe Üniversitesine yatay geçiş yaparak, İngiliz Dili ve Edebiyatı 2001–2002 bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Pedagojik Formasyon ve sonrasında grafik tasarımı öğrenimi de alan Nilüfer Tuba Akman, akabinde 15 sene süresince Eğitmenlik, Editörlük ve Yayın Yönetmenliği ve görev aldığı çeşitli yayınlarda ve kendi projelerinde İngilizce çeviriler de yaparak, kariyerini geliştirmiştir. Çay, Kahve & İçecek / İçimdeki Çocuk / Alternatif Çözüm / Dağıtım Kanalı dergileri ile Referans Gazetesi yurt içi servisinde ve kendi projelerinde sorumluluklar üstlenerek, birçok röportaj gerçekleştirmiştir. Kaleme aldığı özel dosyalarda çeşitli konularda araştırma yazıları hazırlamış ve bakan, yönetici ve önemli bürokratları sayfalarına konuk etmiştir. Yurt içi ve Yurt dışında katılmış olduğu fuarlarda, yayınları da temsil ederek katkılar sunmuştur. Evli ve 1 kız çocuk annesidir.