Sağlık için tedbirlere Devam

292

Ali İhsan Nazlı // (TÜSOYAD) Tüketici Sorunları Yardım Derneği Genel Başkanı

Yaklaşık 6 aydır mecbur kalmadıkça hastaneye hiç gitmiyordum. Ancak bugün ayak şişmesinden dolayı gittiğim bir özel hastanede maalesef sevindirici olduğu kadar üzücü durumlarla karşı karşıya kaldım.

Hastaneye ilk girişte hastaların Ateşi ölçülüyor, dezenfektan ile temizlik yapılıyor. 

Ancak bugün Devletimizin uyguladığı sosyal mesafe şartlarına ne kadar uygulamamız söylense de birçok özel şirketler özellikle de bazı özel hastanelerde girişte hastaneye gelenlerin ateşini ölçüp ellerine dezenfekte sıksalar da ondan sonrası maalesef bir karmaşa ve muamma. 

Oysaki esas sorun; mesafeli duruş, mesafeli oturma olayları ile ilgilenen bir personel olmadığı için her ne kadar uyarı işaretleri konmuş olsa da, maalesef ister yaşlısı olsun, ister genci olsun ya prosedürü bilmiyor veya prosedüre uymak istemiyor.

Üzülerek gördüğüm, para yatırmak için vezne kuyruklarında mesafe çizgileri var olsa da uymayan hasta ve hasta yakınları maalesef var. Hasta oturma yerlerinde maalesef tüm uyarılara rağmen kimse uymuyor, oysaki halkı uyandırmak için bir güvenlik veya bir danışman görevlendirilebilir mi? Tabii ki..

Bu hususta hem toplum olarak hem resmi ve özel kurumlar olarak biraz daha dikkat…

Bizim talebimiz Özel ve Resmi kurumlarda nasıl başlanıyor ise, öyle devam etmesi gerekmektedir.

Bir hasta hastaneye kurallar içinde giriyor ise, kurallara istinaden de çıkmasını bilmelidir. Amacımız toplum olarak bu illeti üzerimizden atmak ve bu hastalıktan kurtulmak ise kurallara SÖZDE değil, ÖZDE uyalım lütfen.

Sağlıklı ve mutlu bir gün dileğimle.

Önceki İçerikKıdem Tazminatı ve Bazı Gelecek Hesapları (ailenin altın evlilik yüzüğü nasıl bakıra dönecek)
Sonraki İçerikRüzgar enerjisinin faydaları için türbinlere bakım şart