Ayçiçek yağı fiyatları resmen fırladı

167

Ayçiçek yağına son dönemlerde gelen zamlar, yurttaşların cebini yakıyordu. Gelen son dakika bilgilerine göre, son aylarda yapılan zamlar üzerine yeni bir zammın daha gelmesi bekleniyor. İşte tüm detaylar ve merak edilenler.

Vatandaşlar, Ayçiçek yağı fiyatlarına karşı uygun fiyatlı alışveriş yapabilmek için araştırmalara koyuldu. Yurttaşlar zincir marketlerden indirim beklerken, fiyatların artış yaptığını gördü. 5 litrelik Ayçiçek fiyatı neredeyse 100 TL barajını yaklaştı. A101’deki fiyat listesi herkesi şaşırttı.

Ayçiçek Yağı Zammı

Ayçiçek yağı için yeni bir zam daha beklenmekteydi. Gelen bilgilere göre, A-101 ayçiçek yağ fiyatları zamlanmış oldu. A-101’de 5 litrelik Ayçiçek yağ fiyatı 74,90 TL’den tam 82 TL’ye çıkmış oldu. Marketlerdeki etiket fiyatları son dönemlerde güncellenmeye başlıyor.

Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu gerçekleştirdiği açıklamada, “Marketler etiket değiştirmeye yetişemiyorlar. Şimdi market yetkilisinden öğrendim. Şu an yağın gelişi 94 lira. Satış fiyatı en az 105-110 lira olacak. Buna bir dur denmeli, yağ arzı mutlaka kontrol altına alınmalı.” İfadelerini kullanmıştı.

A-101 Ayçiçek Yağ Fiyatları

Ayçiçek yağ fiyatları üzerinde beklenen zam gelmiş oldu. Ayçiçek yağına uygulanan ilk zam haberi A-101’den geldi. Ayçiçek yağ fiyatı için ilk zam haberinin gelmesi sosyal medyada gündem oldu. A-101’de Ayçiçek yağı üzerindeki etiket fiyatlarının 8 TL zamlandığı görülmüş oldu.

Haberay.com.tr