Beyaz: “Elalem değil, Vestel yapmış!”

290

Vestel, geleceğin teknolojilerini dünyanın dört bir yanına ulaştırmaya devam ediyor. Ev teknolojileriyle birlikte elektrikli araç şarj istasyonları ile de dünya yollarına çıkan marka, “Elalem değil, Vestel yapmış” sloganıyla, Beyazıt Öztürk’lü yeni bir reklam filmine imza attı.

Sektöründe aralıksız 24’üncü ihracat şampiyonluğunu kutlayan Vestel, geleceğin dünyasına yeni reklam filmiyle güçlü bir giriş yapıyor. Yıllardır ev teknolojileriyle hayatları kolaylaştıran marka, şimdi de teknolojilerine bir yenisini daha eklediği elektrikli araç şarj istasyonlarıyla dünyaya açılıyor.

Elektrikli araç şarj istasyonlarıyla dünya yollarında olduğunu Beyazıt Öztürk’ün başrolünde olduğu yeni reklam filmiyle duyuran Vestel, hem sektördeki öncü rolünü hem de küresel rekabetteki gücünü ortaya koyuyor.

Beyazıt Öztürk’ü sütlü çaya ve sağdaki direksiyona bir türlü alışamadığı İngiltere’de gördüğümüz reklam filminde, Beyaz elektrikli aracını şarj etmek için bir istasyonda duruyor. Tam aracından inip “elalem yapmış” derken şarj istasyonundaki cihazda Vestel logosunu fark eden Beyaz, “Elalem Değil, Vestel yapmış!” diyor. Reklam filmi, ‘yabancı teknolojiler iyidir’ algısı üzerinden, o yabancı ülkelerde bile bir Türk markasının yenilikçi teknolojileriyle var olduğunun altı çiziliyor.

Concept imzası taşıyan reklam filminin yönetmen koltuğunda Anima İstanbul’dan Aytuğ Üngör oturuyor.

KÜNYE:

Reklamveren: Vestel
Reklamveren Yetkilisi: Duygu Badem Uylukçuoğlu, Eyüp Güler, Feza Turunçoğlu, Osman Badur, Serkan Han, Hande Tokay, Beyza Çekiç, Özgecan Akbulut, Beyza Demirci, Ceren Işık, Çisem Taşkıran, Elif Demet Tonta,

Reklam Ajansı: CONCEPT

ECD: Kerem Özkut

Ajans Başkan Yardımcısı/Müşteri İlişkileri: Barış Alemdar

Kreatif Direktör: Gökhan Özdemir, Mustafa Özmal

Kreatif Ekip Lideri: Taygun Taşçı, Uğur Şay

Kreatif Ekip: Özgür Kahraman, Kübra Çakır, Şeyma Şenol, Alperen Sağ, Hasan Irmak

Müşteri İlişkileri Direktörü: Özlem Najdi

Müşteri İlişkileri: Sıla Gözüm, Gökçe Ünal Bozyel, Emre Çırganiş, İpek Demiralay

Grafiker: Şule Kurtoğlu, Mehmet Ögeç

Stratejik Planlama: Şelale Mısırdalı

Ajans Prodüktörü: Barış Dikmen, Hilal Kınalıada

Prodüksiyon Şirketi: Anima İstanbul

Yönetmen: Aytuğ Üngör

Görüntü Yönetmeni: Ersin Gök

Yapımcı: Hatice Acar, Gencer Yeşilyurt, Seda Eroğlu

Müzik Yapım: Jingle Jackson // Universal