TÜKODER: “İsrail ile her türlü askeri, ticari, stratejik anlaşmalar askıya alınmalıdır”

125

TÜKODER – TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİ MERKEZ YÖNETİM KURULU

Basına ve Kamuoyuna Duyurumuzdur

Günlerdir bütün Dünya’nın gözü önünde İsrail Filistin halkına saldırıyor, katliama varan insan kıyımlarına devam ediyor, her yeri bombalıyor, ancak kimseden ses çıkmıyor. 50 yılı aşkın süredir devam eden bu saldırganlığa DUR denmediği gibi, İsrail devletine karşı herhangi bir yaptırım da uygulanmıyor.

İnsan haklarının bir alanı olan tüketici haklarının önemli temsilcilerinden biri ve Evrensel Tüketici Haklarından biri olan ‘Sağlık ve Güvenliğin Korunması Hakkı’ kapsamında Tükoder olarak Devletimize çağrı yapıyor ve diyoruz ki;

  • İsrail ile her türlü askeri, ticari, stratejik anlaşmalar askıya alınmalıdır.
  • İsrail ile ithalat ve ihracat ilişkilerimize son verilmelidir.
  • İsrail’in limanlarımız üzerinden petrol ve diğer malların sevkiyatını yapmasına izin verilmemelidir.
  • İsrail ile yapılan tohum anlaşmaları iptal edilmeli, sağlıksız hibrit tohumlar yerine yerli tohumlarımız kullanılmalıdır.

Devletimiz derhal ve ivedilikle tedbir almadığı ve uygulamadığı takdirde tüketicileri İsrail mallarını almamaya çağıracağız.

Bizler  bu ülkenin halkları ve tüketicileri olarak savaşa, katliamlara, kıyımlara, zulme  ve düşmanlığa karşıyız. Barış ve kardeşlik içinde rahat ve huzurla yaşayacağımız bir ülke ve Dünya istiyoruz. Bunu sağlamak için hep birlikte mücadeleyi sürdüreceğiz.

Yaşasın Tüketicilerin örgütlü mücadelesi

Yaşasın TÜKODER

Önceki İçerikTBM Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu: “Tatil rezervasyonu yaparken nelere dikkat etmeliyiz?”
Sonraki İçerikSağlıkla oynadılar ‘reklam’ cezası aldılar