The North Face sunar: Towers Of Tigray

222

Zengin bir tırmanma geçmişi olan Etiyopya’nın Tigray bölgesi, başka bir dünyayı keşfetmek için her zaman inanılmaz bir fırsat sunmaktadır. Rahipler ve inananlar, 4.yüzyıldan beri kayalıkları ve yarları yontarak bugün halen kullanılmakta olan kiliseler ve tapınaklar inşa etmişlerdir. Geçen sonbaharda, The North Face sporcuları James Pearson ve Caroline Ciavaldini, ekibe küçük oğulları Arthur’u da alarak antik rotaları bulmak ve yeni maceralar için bölgeyi keşfetmeye koyuldular.

Bu kadar küçük bir çocukla keşife çıkmanın zorlukları göz ardı edilemezdi. Sadece yeni tırmanışları keşfetmenin yanı sıra, Arthur’a keşif dünyasını göstermek de Caro ve James’a gereken tüm motivasyonu sağladı.

Uygun bir kule arayışları onları Gheralta Sıradağları Excalibur’a getirdi. İlk beş metrenin iki saat sürmesi ile tırmanışın zorluğu kısa sürede netleşti. Kayanın yüzeyi inanılmaz kuru ve kumlu koşullarla beklenenden daha fazla test edildi, ekipman yerleştirmek ve onları sabit tutacak yerler bulmak bu koşullarda çok sınırlıydı.

İlk gün rotayı belirledikten ve bu çalışmalardan sonra, tırmanışı tamamlamak için kaya yüzüne döndüler. — her ikisi için de bu zorlu ve heyecan verici deneyim, James’e böyle bir tarihsel ortamda güçlü bir bakış açısı kazandırdı.

James Pearson ve Caroline Ciavaldini ilk tırmanışta “Excalibur”u 6B zorluk dereceli, 100m’lik bir güzergahla tamamladılar.

Keşif gezisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve daha fazlasını okumak için www.thenorthface.com.tr sitesini ziyaret edebilir veya bizi sosyal medyada Instagram’da ve Facebook’ta @thenorthface hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

THE NORTH FACE® Hakkında

VF Outdoor şirketlerinden biri olan The North Face, 1966’dan beri outdoor sporcularını bir sonraki maceralarındaki zorlu hava şartlarına hazırlar. Bugün dünyanın önde gelen açık hava markası olan The North Face, atletler tarafından test edilmiş, zorlu keşif görevlerini başarıyla tamamlamış ürünleriyle insanların potansiyellerinin sınırlarını aşmalarına yardımcı oluyor. The North Face outdoor spor alanlarını koruyor ve sürdürülebilirliği destekleyen programlarla ayak izini en aza indiriyor.

Önceki İçerikLezita yardımları 100 binden fazla kişiye ulaştı
Sonraki İçerikYaz aylarında sıvı kaybına destek için günde 5 porsiyon sebze ve meyve tüketin!