Kedilerin sağlığı için yürütülen sosyal farkındalık kampanyasına, Cansu Dere’den anlamlı destek

262

Evcil hayvanların ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği özel beslenme çözümleri ile onlara “daha iyi bir dünya” sunmayı hedefleyen Royal Canin Türkiye, kedilerin sağlıklı olabilmeleri için yaşamsal önemde olan düzenli veteriner kliniği ziyaretlerine vurgu yaptığı ‘Kedinizi Veteriner Hekimine Götürün’ kampanyasını 15 Ekim tarihinden bu yana yürütüyor. Royal Canin liderliğinde düzenlenen ulusal farkındalık kampanyasına, İstanbul Veteriner Hekimler Odası (İVHO), Kedi Hekimliği Derneği (KHEDİ), Kedici Veteriner Hekimler Derneği (KEDVET), Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLİVET) ve Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği (KHVHD) de program ortakları olarak destek sağlıyor. Farkındalık kampanyası, evcil hayvan sahiplerini kedileri için düzenli sağlık kontrolleri planlamaya teşvik ederken, koruyucu hekimlik uygulamalarının önemi konusunda farkındalık yaratarak kedilere yönelik sağlık hizmetlerini iyileştirmeyi amaçlıyor.

15 Ekim’den bu yana ulusal düzeyde yürütülmekte olan sosyal farkındalık kampanyasına, ünlü oyuncu Cansu Dere sosyal medya hesabından yaptığı anlamlı çağrılar ile destek sağlıyor. Hayvan sağlığı ve beslenmesine yönelik olarak her zaman için duyarlılığı ile ön planda olan Dere, Royal Canin’in yürütmekte olduğu kampanyaya özel olarak, Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile evcil hayvanlar için düzenli veteriner kliniği ziyaretlerinin önemine vurgu yapıyor. Ayrıca Royal Canin’in hayvan bakımevlerine yapacağı mama bağışı için kedi sahiplerini, veteriner hekim kontrolünde çektikleri fotoğrafları #kedimklinikte hashtagi ile paylaşmaya davet ediyor.    

Kedi sahiplerine yönelik sosyal farkındalık çağrısı

Kedilere olan sevgimiz tartışılmaz olsa da; konu kedilerimizin sağlığına geldiğinde, sevgimiz aksiyona yeterince dönüşmüyor; kedilerin sağlık ve yaşam kalitesi için kritik önemde olan düzenli sağlık kontrollerini gerçekleştirmiyoruz. Kedilerin düzenli sağlık kontrollerinden geçirilmemelerinin ardında, kedi sahiplerinin doğru bildiği yanlışlar, veteriner kliniği ziyareti için gerekli hazırlıklar ve klinik ziyaretinin kedilerde yarattığı düşünülen ek stres gibi unsurlar bulunuyor. Ayrıca, kedilerin doğaları gereği ‘gizemli canlılar’ olma özellliği, acı eşiklerinin yüksek olmasına, bu da kedilerin sağlık kontrolüne ihtiyaçları olmadığı gibi yanlış bir kanıya sahip olmamıza neden olabiliyor.

Tüm bu alanlarda kedi sahiplerinin farkındalığını artırabilmek ve kedilerin daha sık ve düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçirilmelerini teşvik edebilmek amacıyla,  kedi ve köpek beslenmesinde dünyanın önde gelen şirketi Royal Canin, 15 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında “Kedinizi Veteriner Hekimine Götürün” kampanyasını hayata geçiriyor. 

Kedi sahiplerinin bu süreçte ihtiyaç duyabileceği her türlü bilgi ve bakım önerisini, kampanya için yaratmış olduğu www.kedimklinikte.com websitesinde bir araya getiren Royal Canin, site üzerinden, kedi sağlığı, bakımı ve klinik ziyaretlerinde dikkat edilmesi gerekenleri hayvan sahiplerinin bilgisine sunuyor.  Hayvan sahipleri aynı zamanda, kedi psikolojisi, davranışları ve hayvan beslenmesine dair doğru bilinen yanlışları da web sitesinde yer alan videolar aracılığıyla keşfedebiliyor. 

Kampanya kapsamında sokaklarda ve bakımevlerinde yaşayan hayvanları da unutmayan Royal Canin, #kedimklinikte etiketiyle sosyal medyada yapılacak her paylaşım karşılığında 1er KG mama bağışını hayvan bakımevlerine ulaştırma taahhüdünde bulunuyor.  

Royal Canin Hakkında:

ROYAL CANIN® markasının sahibi olan Royal Canin Company, Mars Petcare’e bağlı bir şirket olup kedi ve köpeklerin sağlıklı beslenmesinde dünya çapında lider bir markadır. 1968 yılında Fransız veteriner hekim Jean Cathary tarafından kurulduğu günden bu yana, kedi ve köpeklere yönelik sağlıklı beslenme çözümleri sunmakta ve onların hayat kalitesini artırmak için tüm dünyada beslenme uzmanları, hayvan yetiştiricileri ve veteriner hekimlerle ortaklıklar geliştirerek çalışmalar yürütmektedir. Bugün 110’dan fazla ülkede faaliyet göstermekte ve kedi ve köpeklerin eşsiz özellik ve ihtiyaçlarını tüm çalışmalarının merkezine koymaktadır.