ING’den yeni reklam filmi: Kalıpların dışında, hayatın içinde

151

Dijital gücüyle alışılagelmiş kalıpları esneterek müşterilerinin hayatına uyan çözümler geliştiren ve “sen hayatını yaşa” marka yolu ile insanlara hayatta kendileri için gerçekten önemli konulara yer açmalarını vadeden ING Türkiye, Ezgi Mola’nın yer aldığı yeni reklam filmini yayınladı. ING Türkiye’nin, “Kalıpların dışında, hayatın içinde” yaklaşımının anlatıldığı reklam filminde, ING Türkiye’nin dijital liderlik hedefi, esnek ve zahmetsiz bankacılık anlayışının yanı sıra, sürdürülebilir bir dünya ve daha iyi bir yaşam amacı ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik duruşu da vurgulanıyor.  

ING’den şubelere de kalıplara da sığmayan bankacılık  

ING’nin kolay, akıllı ve kişisel bir müşteri deneyimi yaratan zahmetsiz bankacılık anlayışı ile hayallerine yürüyenleri cesaretlendirme, destekleme ve bir adım ileri taşıma amacının öne çıktığı filmde, ING’nin klişeleri sorguladığı, kalıpların dışında bankacılık ürün ve hizmetleri geliştirdiği, müşterilerine hayatın içinde çözümler sunduğu anlatılıyor. ING’nin şubelere de kalıplara da sığmayan bankacılık anlayışının öne çıktığı reklam filminde, Ezgi Mola yer ve zaman fark etmeksizin, doğada kamp yaparken dahi ING Mobil üzerinden bankacılık işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor ve Cebimdeki Danışman sayesinde görüntülü görüşme ile dilediği yerde yüz yüze bir bankacılık hizmeti alabiliyor. Ayrıca Turuncu Ekstra programının aylık harcaması belirli bir limite ulaştığında bir sonraki ay tüm ATM’lerden 3 defa ücretsiz para çekip yatırma avantajıyla rengine bakmadan tüm ATM’lerden ücretsiz yararlanabiliyor.

ING, cinsiyet eşitliği alanında kalıpları yıkıyor, sürdürülebilir bir dünya hedefinde çalışıyor 

Reklam filminde “Kalıpların dışında hayatın içinde” söylemi ile ING’nin sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik duruşu da anlatılıyor.  Ezgi Mola’nın toplum tarafından kadınlara biçilen kalıpların dışında, bir kadın ekskavatör operatörünü de canlandırdığı reklam filminde, ING’nin kadınlara karşı önyargıların ve engellerin karşısında olduğu da aktarılıyor. Reklam filminde ayrıca ING’nin sürdürülebilir bir dünya ve daha iyi bir yaşam hedefiyle, finansal sağlık ve iklim alanlarında çalışanlarını, müşterilerini ve toplumu güçlendirme misyonu da vurgulanıyor. 

KÜNYE: 

Reklamveren: ING Türkiye

Marka Direktörü: Gökçe Say

Marka İletişim Müdürü: Deniz Tezeren

Marka İletişim Ekibi: Zeynep Kahvecioğlu, Aşkın Baş Yıldız, Özge Sezer, Serpil Kahraman 

Yaratıcı Başkan: Arda Erdik

Ajans Başkan Yardımcısı ve Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Başar Bellisan

Yönetici Kreatif Direktör: Güldeniz Şeşen Bilginer.

Yaratıcı Grup Başkanları: Emre Çil, Ali Harun Sevinç, Selçuk Çelebioğlu

Yaratıcı Ekip: Enes Hadzibegoviç, Ozan Ateş, Özgür Güven, Zeynep Bilgin, Dilara Yılmaz,

Asude Tezel, Seçil Şenman, Eren Keskiner, Eylül Tüfekçi.

Grafik Uygulama: Kerim Kaya, Tufan Kaptan

Ajans Başkan Yardımcısı: Alp Gürsoy

Müşteri İlişkileri Direktörü: Pelin Önal

Müşteri İlişkileri: Cansu Çelebican, Utku Demir, Eda Çayıroğlu 

Stratejik Planlama Direktörü: Ceren Şehitoğlu

Stratejik Planlama: Kaan Arslan

Ajans Yönetici Prodüktörü: Gülengül Soytürk

Ajans Prodüktörü: Ümit Bak, Uğur Karaman

Prodüksiyon Şirketi: Ptot Film

Yönetmen: Çağatay Kaya

Yapımcı: Işıl Ege

Müzik: Massive Music

Post Prodüksiyon: 1000 Volt