Çağatay Ulusoy, Harun’a Dönüşüyor | Hakan: Muhafız | Netflix

462

Eğlence odaklı yayın hizmeti Netflix, 6 Mart Cuma günü 3. sezonu gösterime giren ilk Türk orijinal yapımı Hakan: Muhafız’ın kamera arkasından çok özel bir video paylaştı. Görüntülerde, Çağatay Ulusoy’un canlandırdığı Hakan karakterinin ilk muhafız Harun’a dönüşme yolculuğu seyirci ile buluşturuyor.

Pek çok özel tekniğin kullanıldığı dönüşüm sürecinde Çağatay Ulusoy’un sadece makyajı iki buçuk saatte tamamlandı. Saç ve makyajda üç, kostümde ise iki kişinin görev aldığı hazırlık aşaması ise toplamda üç saati buldu. Süreç tamamlandığında ise Ulusoy her defasında üzerinde üç ila dört kilo arasında değişen bir kostümle ekran karşısına geçti.

Hakan Muhafız: 3. Sezon Hakkında:

Dizinin yeni sezonunda Hakan, Muhafız kanı taşıyan abisi tarafından cehennem yerine dönen İstanbul’u kurtarmak için kıyasıya bir savaşa giriyor. Şehir Ölümsüzler’in saldırısı sonucu yayılan bir virüsle mücadele ederken, Faysal ve Rüya kötü emellerine ulaşmaya çok yaklaşıyor. Hakan panzehiri yapması için ulaşacağı Nisan (Funda Eryiğit) ve bu yolda karşılaşacağı Burak (Taner Ölmez) ile şehrin insanlarını kurtarmak için maceraya koyulur. Tüm bunlara karşı ayakta kalmaya çalışan Hakan aynı zamanda altı yüz yıllık bir öfkeyle İstanbul’u kendisine dar etmeye hazırlanan Vezir’i bulması gerekir. Atalarının yaşadıkları Hakan’ın bugünkü mücadelesine ışık tutar ve geçmişle şu an arasında gidip gelen bir yolculuk için kolları sıvar.

10 bölümden oluşan fantastik dizinin başrollerinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Funda Eryiğit, Taner Ölmez, Okan Yalabık, Bige Önal ve Burçin Terzioğlu yer alıyor.