Yasin Bektaş: “Hiçbir siyasi parti ya da oluşumun şakşakçısı ya da arka bahçesi olmadık”

634

Yasin Bektaş // Fikirtepe Dernek & Platformu Başkanı

“Bu kısa süreli, bir kerelik oldu ve bitti” değil; uzun soluklu bir mücadele.

Mücadelemiz en başından olduğu gibi akılcı bir şekilde bağcıyı döverek değil, üzüm yeme ve herkesin hakkının korunması amaçlı olarak devam etmektedir.

Hepimiz aynı şart ve koşullarda eşitiz.

Kimse ümidini ve umudunu kaybetmesin!

Birlik ve beraberliğimiz asıl bundan sonra daha kıymetli ve önemli duruma gelmiştir.

Bundan sonraki süreçte fikirtepehaber.com üzerinden yapılacak bilgilendirmeler ve alacağımız kararlar daha büyük önem arz etmektedir.

Öncelikle FİKİRTEPE PLATFORMU olarak hazırlayıp tavsiye ettiğimiz verilen dilekçelerle Devletin vatandaşlara sunduğu haklar sağlama alınmıştır ve vatandaşların ileri dönük bu haklardan mahrum kalması engellenmiştir.

Hiçbir şeyden umudu olmayan insanlar için yapacak bir şey yok, tıpta da bunun çaresi yok zaten!

Ancak iyi niyetli, pozitif düşünen herkesle, bundan sonra daha da önem kazanan birlik ve beraberlikle yolumuza devam ediyoruz.

Dediğimiz gibi bu uzun soluklu bir mücadele!

Birçok insan olayı henüz anlamadı!

Zamanla belki daha ağır ekonomik şartlarda anlayacaklardır…

Şurası kesin ki; bizim haklı mücadelemizi küçümsediler, alay ettiler, belki hakaret ederek karalamaya çalıştılar ama yaptıkları kimsenin yanına kar kalmadı, kalmaz da…

Bizler bu haklı mücadelemizde, şahsi olarak kimselere takılmadık, takılmayacağız…

İlerleyen aşamada onlar da durumu daha net anlayacaklar, belki daha hararetli olarak bizlere katılacaktır.

Her ne kadar bilinçli olarak; çay, karpuz, mangal sefa ve partilerine katılmasak da bakanlıkla ve yetkililerle irtibatlıyız… Suskun olsak da dökümansal mücadelemiz devam etmektedir tabi, bu her şey dört dörtlük demek değil, ancak ilerleyen aşamalarda gelecek bazı cevaplar da bizlerin duruş ve kararında etkili olacaktır.

Kiraya başvuran, evini boşaltan ya da hazırlık yapan birçok komşumuz bulunmakta.

Ev boşaltılınca mücadelemiz bitmiyor, aksine daha kuvvetli ve azimle devam ediyor ve edecek! Asıl bundan sonra daha fazla kenetlenmemiz daha elzemdir.

Bizler yerlerimizi bağışlamıyoruz, yenilenmesi için veriyoruz.

Bakanlığa verdiğimiz dilekçeler ve içerikleri küçümsenemez ve haklarımızın korunması açısından çok önemli olsa da bakanlığın yaklaşım ve tutumu dediğimiz gibi bundan sonraki süreçte de bizlerin hareket ve eylemlerinde etkileyici rol üstlenmektedir.

Eylem, dava ya da farklı sivil toplum aktivitelerimiz sadece dün değil, bugün ve yarın da her zaman masada bulunmaktadır.

Bizlere lazım olan öncelikle birlik ve beraberliği korumak, sabır ve zaman!

Dediğimiz gibi “Söz uçar, yazı kalır” dedik ve onların yazamadıklarını bizler yazılı dilekçeler yoluyla resmi kayıtlara soktuk. Bu evraklar ile kiraların başlaması dilekçelerimizin mevcut içeriklerle resmi işlem ve kabul görmüş olmasından dolayı bizler açısından çok önemli.

Kademe kademe tüm belirsizlikler ve sorunları gündeme getirmeye ve çözüme kavuşması için tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bundan sonrasında verileceği söylenen evrak ve yapılacağı söylenen işlere odaklanmak, olumlu dönüşlerde birlik ve beraberlik içerisinde sevinmek ve gerekirse birlik ve beraberlik içerisinde tepki göstermek bizlerin elindedir.

Unutmayın, sizler varsanız biz varız!

FİKİRTEPE PLATFORMU olarak sürecin başından beri hep aynı noktada ve duruştayız.

Varlığımız varlığınızdan kaynaklıdır.

Hiçbir siyasi parti ya da oluşumun şakşakçısı ya da arka bahçesi olmadık.

Doğruyu söylemekten ve yazmaktan çekinmedik, çekinmeyeceğiz de.

Çizgimiz de duruşumuz da sabit!

Hangi siyasi parti kurum ya da kişi, kim oluyor olmadığı çok da önem arz etmeksizin, herkesin öncelikle kendi çizgi ve duruşuna bakması, toplumu birilerinin yönlendirmesi ile değil tabandan doğru okuması gerekir!

Gerçek iyi niyet ve diyalogla “Ben nasıl başladım ve acaba nerede yanlış yaptım?” diye kendisine sorması lazım!