Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz: “Kartlardaki puanları unutmayın”

105

Mehmet Bülent Deniz // Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı

Kredi kartı, sadakat kartı ve benzeri kartlarda biriken puanların kullanılmaması durumunda, silineceği uyarısında bulunan Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “Yeni yıldan önce kullanılmayan puanlar silinecektir” dedi.

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

Bankalar tarafından verilen kredi kartları ve firmalar tarafından verilen diğer kartlarda biriken puanların kullanılması için genel olarak, takvim yılının son günü öngörülmektedir. Yani 31 Aralık tarihine kadar kullanılmayan puanlar yeni yılda silinmektedir.

Kartlarda biriken puanların hangi zaman aralığında kullanılması gerektiğine ilişkin koşul, kart alınırken imzalanan veya elektronik ortamda tüketici tarafından onaylanan sözleşmede madde olarak yer almaktadır. Ancak tüketicilerin genelinin bu koşulu ve sözleşmeyi okumadıkları ve bu durumdan habersiz olduğu gözlemlenmektedir.

Bu nedenle kredi kartları, sadakat kartları ve benzeri kartlarda biriken puan, bonus, indirim puanı gibi kazanımların 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanılması gerekmektedir.

Tüketicilerin hak kaybı yaşamamaları için bu uyarıyı dikkate almaları ve biriken kazanımlarını 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanmaları gerektiğini anımsatıyoruz.

Önceki İçerik‘Ayıplı’ boya kararı
Sonraki İçerikEvim mağdurları: “Garibanın parasının üzerine çöktüler”