Paratapar güruh gibi OMURGASIZ değiliz

116

Tozder Başkanı Ömer Kiriş

PAZARTESİ YAZILARI:17

YAKLAŞAN SEÇİM VE TOZKOPARANT

Merhaba Dostlar;

Seçim sürecine girildi. Bu ülkede ne kadar çanak yalayıcı, ne kadar sahtekar, ne kadar gamsız, ne kadar paratapar, ne kadar vicdansız ve trol varsa her buldukları fırsatta bu özelliklerini dolu dolu sergiliyorlar.

Bunun için kimi besleme medya köşelerinde, kimi sosyal medya sayfalarında kimi ise görsel medyanın kafa şişirici sözde tartışma programlarında.

Bu kadar yoğun saldırılar genellikle Maraş, Adıyaman, Hatay merkezli depremden sonra tavan yapar durumda. Özellikle İstanbul’da zulmün ve acımasızlığın en büyüğü uygulanarak, rantsal Dönüşüme karşı mahallelerini ve konutlarını korumak isteyen ve bu uğurda mücadele veren dernek yöneticileri, aktivistleri ve dava avukatlarını hedef göstermeler, bu yolla, meydana gelen depremin faturasını rantsal dönüşüme karşı mücadele verelerin üzerine yıkma, sorumluluktan sıyrılma veya EFENDİLERİNİ BU SORUMLULUKTAN KURTARMA GAYRETİNE GİRDİLER.

Bu gayretleri, özellikle Tozkoparan’da ranta karşı verdikleri mücadelede sosyal medyayı bilinçli kullanan hak sahiplerinin ördükleri duvara tosladı.

Bu besleme güruh yaladıkları çanağın hakkını, gözüne kestirdikleri hak mücadelesi veren özü sözü bir insanları sosyal medya da, yalaka medyada hedef göstermekten geri kalmadılar.

Tozkoparan’da ilk hedefe konan Tozder yöneticileri ve başkanı olarak şahsımı, Tozkoparan’ı destekleme amacıyla mahallemizi ziyaret eden İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’le yaptığımız görüşmenin videoları üzerinden yapmaya başladılar.

Daha sonra saldırıları ise Tozkoparan’ın rantsal dönüşüm mücadelesine hukuki desteğini esirgemeyen Halkın Avukatı Onur Cingil üzerinden gerçekleştirdiler.

Son olarak Tozkoparan’da esnaf olarak çalışan, Tozkoparan’da evi olmadığı halde bir hak sahibi gibi mücadele veren Haluk Çavuşoğlu’na saldırılar oluştu. Hatta Güngören Belediyesinin imar konusunda şaibeleri bulunan yöneticileri Haluk Çavuşoğlu’nun babasına ait iş yerini yıkıma kadar götürdüler.

Eğer Haluk onların davuluna vurup, meydanlarda onlar için çalışmış olsaydı, bırakın işyerini yıkmayı çok daha geniş imkanlar sunarlardı.

Ne Tozder Yöneticileri, ne şahsım, ne Avukat Onur Cingil ve ne de Haluk Çavuşoğlu paratapar güruh gibi OMURGASIZ değildi. Gereken cevap bu güruha hak ettikleri en uygun şekilde kah tarafımızdan, kah hak sahipleri tarafından verildi, veriliyor.

Dostlar 11.03.2023 cumartesi günü saat 17.30 da İyi parti Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu ile İl ve İlçe yöneticileri derneğimizi ziyaret ettiler. Bu ziyarete İyi Parti yönetici ve mahalle tabanından da katılım oldu.

Sayın Meral Akşener’in mahallemize vermiş olduğu desteğin devamı olan bu ziyaret çok güzel bir diyalogla başladı.

Tozder Başkanı olarak Sayın Milletvekiline, Sayın Meral Akşener’in destek amaçlı verdiği söz hatırlatılarak, önümüzdeki yasama döneminde, Tozkoparan’da uğranılan haksızlığa karşı yanımızda yer alıp bu mağduriyetlerin giderilmesi için gereken özenin gösterilmesini talep ettik. Ve bu sözü de aldık. Bu sohbette yanımızda İyi Parti Güngören İlçe Başkanı Pelin Hanım da bulunuyordu. Bu söyleşinin videosu da mevcut.

DÜNYA MİNNOŞ TENEKE

Dostlar 20 yıllık süreçte öyle enteresan olaylar yaşadık ki, geçim derdine düşürülmüş A politik olan çalışan ve ezilen emekçi insanlara ” cambaza bak” denilerek katrilyonlar yok edildi. Tüyü bitmemiş bebeklerin, depremde enkaz altında kalan insanların hakları yok edildi. Halen daha depremzedelerimize içme suyu sağlayamadık.

Kızılayın dağıtması gereken çadırlar satıldı. Vay sen misin bunu yazan.

Kızılayın başkanı kaç yerden maaş aldığı ortaya çıkıyor, tık yok.

Kızılayın dağıtması gereken bakliyat satıldı. Vay sen misin bunu ortaya çıkartan.

Kızılay başkanından kem küm.

Merkez böyle. Ya ilçeler ve mahalleler.

Esenler Nene Hatun Mahallesinde 5 kat İmar olan yerde 24 katlı gökdelen dikiliyor. Bu nasıl olur deniliyor? Sorunlu sorumlulardan tık yok.

Bu şirketin 2019 yılına kadar ortağı olan kişiye açık mektup yazılıyor, cevap ver. Eğer yalansa mahkemeye ver. Cıııık. Tık yok.

Bu binanın yapılışında arıza veya arızaların payı nedir görevleri neydi diye soruyoruz. Cııııık. Tık yok. Süt dökmüş kedi gibiler. Kabuğuna çekilmiş sorunlu sorumlular.

HİÇ ŞEYDEN ÇEKMEYECEKSİNİZ, TOZKOPARAN VE GÜNGÖREN HALKINDAN ÇEKECEĞİNİZ KADAR.

YARGIDA HESAP VERECEKSİNİZ. TOZKOPARAN’DA TELEFON TACİZİYLE ÖLÜMÜNE SEBEP OLDUKLARINIZIN HESABINI YARGIDA VERECEKSİNİZ.

Dostça Kalın.