Dünyamızın ezilen halkları, barışı birlikte inşa edecektir

262

Aziz Koçal // TÜDEF & TÜKODER Genel Başkanı

Barış, yaşamımızın her alanında doğumdan ölüme kadar ihtiyacımız olan bir yaşam biçimidir.

Barış içinde bir Dünyalı olarak yaşamak;

Çocukluğumuzda, yaşıtlarımız olan çocuklar ile kavga etmeden Barış içinde yaşamak, gençliğimizde, Gençlerle DÜNYAYI ve yaşamı sorgulayarak Barış içinde yaşamak,

Sevdalanırız sevdamızla evleniriz, ailemizle, mahalle ve kapı Komşularımızla kavgasız Barış içinde yaşamak.

 Kısacası barış yaşamımız süresince hayatımızın her Alanında olması gerekir.  Birbirimiz ile Barışık savaşsız sömürüsüz bir Dünya’da yaşam insanların en doğal hakkıdır.

…. Ve yaşamak bir ağaç gibi hür ve bir orman gibi Kardeşcesine ….

 Savaş ve kavga Dünya’da sadece kapitalistlerin işine yaramıştır onlar çeşitli nedenler ile savaşın çıkmasını sağlar her iki tarafa da silah satar sonra da Savaşan tarafları ayrıştırarak barış elçiliği yaparak savaşı sonlandırır ya da sonlandırmış gibi yapar.

 Sonra Savaş’ın getirdiği tahribatları yine kendi Adamlarına, sermayedarlarına onartırlar hem de yıktıkları ülkelerin ve Halkların parası ile.

 Öyle ise ezilen dünya halkları birleşerek emperyalizme karşı, uluslararası küresel sermayeye karşı güçlerini birleştirerek mücadeleyi örgütlemeli barışı inşa etmeliler.

Dünyanın birçok yerinde ve komşu ülkelerimizde süren savaşların emperyalizme hizmet ettiğini, onların savaş süren bölgeler ve ülkelerde hegemonyasını sürdürebilmek için savaşları körüklediklerini dünya halkları artık görmelidir.

Gelecek güzel günlerde, Yaşamın her Alanında ve yılın her gününde Barış içinde yaşamak dileğiyle dünya halklarının 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun.

Dünya ülkelerinin ezilen emekçi halkları barışı birlikte inşa edecektir.

Önceki İçerikÜniversite ve özel okullarda KDV oranı %1’e indirildi
Sonraki İçerikAnkara’nın kapatılan devlet hastanelerini kısmen değil, tarihi kimlikleriyle ve tümüyle açın!