Biz haklıyız?..

344

Ali ihsan Nazlı // (TÜSOYAD) Tüketici Sorunları Yardım Derneği Genel Başkanı

Zaman geçiyor ancak bizler bireysel toplumda hak, hukuk, adalet kavramında toplum olarak maalesef kendimizi hala aşamadık.

Haksızlıklara boyun eğmeye, yapılan yanlışlara göz göre göre adam sendecilikle tüketici bilinci gelişmesi için “STK ların toplumu aydınlatmak için daha çok çaba sarf etmesi gerekiyor” diye düşünüyorum.

ÇİNİGAZ doğal gazın hazır kartlılardan almış olduğu ek faturaya “dur” demek için başlattığımız İMZA kampanyasında 3 günde 4.500 imza toplanması her ne kadar birileri açısından başarı gibi gözükse de maalesef bu imzayı dernek ve şahsım adına yeterli görmüyorum.

Bizim amacımız imza kampanyasında 10.000 imza toplayıp toplanan imzaları enerji bakanlığına teslim etmekti. Ancak bu kadar imzayı kendime ve Kütahya halkına yakıştıramadım.

Ancak yeterli imza toplanması durumunda konuyu meclise taşımak veya meclise soru önergesi verdirmekti?.. 

Bu hususta AKPARTİ ve MHP dışındaki partiler, imza kampanyasına tam destek vermeleri konusunu, hatta ve hatta bu konuyu mecliste gündeme getirmek istediklerini bizlere bildirdiler ve sağ olsun İYİ Parti Eskişehir Milletvekilimiz Sn. Dr. Aslan Kabukçuoğlu, Sn. Kütahya İl Başkanımız bu konu hakkında elinden geleni yaptı.

Hatta 28.07.2020 tarihinde;

TBMM’de ÇİNİGAZ İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ VEREBİLECEK BİR SİYASİ PARTİ VEYA VEKİLİMİZ ÇIKACAKTIR İNŞALLAH…

Sağ olsun, paylaştığımız gönderiye istinaden Kütahya İYİ Parti il başkanımız aramıştır, bu hususta aynı vekilimiz SORU ÖNERGESİ vereceğini Sn. il başkanımıza bildirmiştir. Dernek olarak amacımız siyaset değil, halkın yanında yer alan hangi partilerimiz olursa olsun  biz o partilerimize Teşekkür ederiz.

Önceki İçerikSosyal medyadaki gerçekler sansürlenemez!
Sonraki İçerikTüketici hakkına arabuluculuk darbesi!..