Tüketiciyi koruyan TÜHAP-DER kuruldu

318

Konya’da tüketici haklarını korumak için Tüketici ve Hak Arama Platformu Derneği kuruldu.

Derneğin başkanlığını Mehmet Yavuzhan Çağlayan yaptı. Derneğin ilk Genel Kurul toplantısında konuşan Dernek Başkanı Mehmet Yavuzhan Çağlayan, faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Derneğin amacını anlatan Çağlayan “Tüketici haklarının yerleştirilmesi ve yaygınlaştırılması ile tüketicinin korunması konusunda ve ülkede özellikle hak arama bilincinin sosyal statü ve yaşantı gereği dezavantajlı kimselerde yerleşmesi adına çalışmalar yapmaktır. Tüzüğün amaç kısmında geçen “dezavantajlı kimse ve gruplar” ifadesi ve ilerideki maddelerde hukuk düzeninin sosyal statü ve yaşantı gereği pozitif ayrımcılığa tabi tuttuğu yahut bu kişileri konu itibariyle yapacakları sözleşmelerde, bulunacakları hukuki taraflarda koruduğu kimseleri ifade eder. Derneğimizin, tüketici hakları özelinde tüm dezavantajlı gruplarda ve vatandaşlarımızda yerleştirmeye kendini adadığı fikir, adliyelerin ve hukuk sisteminin bu kişiler için olduğu ve hak arama bilincinin 7’den 70’e herkese kazandırılması gerektiğidir. Tüzüğümüzde de belirttiğimiz üzere bu yolda tüm gereken çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

Tüketici ve Hak Arama Platformu Derneği ilk yönetim kurulu ise şu şekilde oluştu. Başkan Mehmet Yavuzhan Çağlayan, Başkan Yardımcısı Mustafa Çağlayan, Üyeler; Ferit Hepokur, Aybike Erol ve Mehmet Akif Yıldırım.

https://anadoludabugun.com.tr/konya-haber/tuketiciyi-koruyan-tuhap-der-kuruldu-120144h

Önceki İçerikKoronavirüs teniste birebir antrenmanlara yönelik talebi artırdı
Sonraki İçerikKiraz ihracatı 200 milyon dolara gidiyor