Aziz Koçal’dan Ticaret Bakanlığı’na önemli ziyaret

668

Tüketici Konfederasyonu girişimi bileşen federasyonlarını temsilen (TÜÇEDEF, TBF, TÜDEF) Ticaret Bakanlığı’na ziyaret gerçekleştiren TÜDEF Genel Başkanı Aziz Koçal, öncelikle Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adem Başar ile bir araya geldi.

Tüketicinin temsil hakkı ancak tüketici örgütlerinin iradesinin ilgili düzenlemelere yansımaları ile başarılı olur

Bir saat on beş dakika süren toplantıda haksız fiyat değerlendirme kurulu yönetmeliği ile ilgili tepkilerini, eleştirilerini, önerilerini ve taleplerini Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adem Başar’a ileten Aziz Koçal; “Tüketici örgütleri olarak irademizin yansımadığı bu yönetmelik ile ilgili yeni bir düzenlemenin kısa zamanda yapılması beklentimizi de dile getirdik ve aksi taktirde hukuki yollardan da hakkımızı arayacağımızı ifade ettik. Tüketicinin temsil hakkı ancak tüketici örgütlerinin iradesinin ilgili düzenlemelere yansımaları ile başarılı olur. Aksi her türlü karar tartışmalı olur. Genel müdürümüzün diyalog ve istişareyle açık olmasını, paydaşlık çerçevesinde Tüketici Örgütleri ile İç Ticaret Genel Müdürlüğü arasındaki ilişkilere olumlu yansımasını diliyoruz” dedi.

Verimli ve ortak iş birliğin paydaşlık çerçevesinde geliştirileceği kanaatindeyiz

Tüketici Konfederasyonu girişimi bileşen federasyonlarını temsilen (TÜÇEDEF, TBF, TÜDEF) Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü ziyaretinde; Genel Müdür Veysel Parlak, Genel Müdür Yardımcısı Hakkı Karabörklü, Daire Başkanı Sezen Leventoğlu ve Ticaret Uzmanı Yağmur Bayraktar ile de bir araya geldiklerini aktaran Aziz Koçal; “Gerek genel müdürümüz ile gerekse, Genel Müdür Yardımcımız ile Daire Başkanımız Ve Ticaret Uzmanımızın da katkılarıyla verimli ve ortak işbirliğin paydaşlık çerçevesinde geliştirilmesi yönünde önemli görüş alış verişinde bulunulmuştur” şeklinde konuştu.

Önceki İçerik5G ile 500 milyar doları aşacak beş sektör
Sonraki İçerikAsansör güvenliği için renk etiketlerine dikkat