Yarın Bizim Elimizde…

278

Okullarda uzaktan eğitim sorunlarını değerlendiren Tüketici Güvenliği Derneği (TGDER) Genel Başkan Yardımcısı ve Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Dik; “yarını kaybetmemek ve fırsat eşitliği için elele vermeliyiz” dedi.

Tüketici Güvenliği Derneği (TGDER) Genel Başkan Yardımcısı ve Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Dik konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

İnsanlığı esir alan salgın nedeniyle 2020/2021 eğitim yılı sorunlarla başladı.

Yaşanan salgın süreci, eğitim için hangi yöntemin uygulanması gerektiğine karar vermeyi zorlaştırmakta, bir yandan çocuk ve gençlerin eğitimden uzak kalmaması amaçlanırken, diğer yandan yaşamın korunması ve öğrenciler arasında anayasal güvence altındaki fırsat eşitliğinin sağlanmasına çalışılmaktadır.

Uzaktan eğitim modelinde fırsat eşitliğinin sağlanması adına ulus olarak üzerimize düşenin yapılması gerektiğine inanıyoruz. Her öğrencinin interkatif şekilde uzaktan eğitime katılabilmesi için bilgisayar veya akıllı telefona erişimi zorunludur.

Bu nedenle kullanılmayan, ihtiyaç fazlası, ikinci el bilgisayar, notebook veya akıllı telefonların, bundan yoksun olan öğrencilerimize ulaştırılması için kamuoyuna çağrıda bulunuyoruz.

“İnsanlığı tehdit eden salgının yol açtığı zararları olabildiğince giderebilmek, yarınımız olan çocuk ve gençlerimizin eğitimden uzak kalmamaları için devlet ile birlikte taşın altına elimizi koyalım; kullanmadığımız bilgisayar, notebook ve akıllı telefonlarımızı öğrencilerimize ulaştıralım.

Önceki İçerik‘İhtiyaç Sahibi Her Aileye İnternet’ Kampanyası
Sonraki İçerik2. Tüketiciler Konseyi Toplantısı Gerçekleşti