WorldFood İstanbul ve World Gourmet Society sunar

269

WGS iş birliği ve Aşçılar Derneği, Favori Lezzetler ve Gastronomi Turizmi Derneği destekleriyle, bu yıl 3. kez düzenlenen “Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması” ile Türkiye’nin dört bir yanındaki şeflerin uluslararası platformda tanınmaları, yerel ürünleri tanıtmaları, bölge ve kültürlerini paylaşmalarında bir köprü olunması amaçlanıyor.

Katılımın tamamen dijital olarak, fotoğraf ve video paylaşımıyla ücretsiz gerçekleştirileceği yarışmaya; yüksek kaliteli, üstün niteliklerle yemek yapan ve servis eden tüm otel, restoran ve kafe şefleri katılabiliyor. Geçtiğimiz senelerde video gönderimiyle katılım sağlanan yarışmaya, bu sene yaratıcı tabakların fotoğraflarını göndererek de katılım sağlanabilecek.

Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışması Yeni Kategorilerle Büyüyor

Kabul edilen tüm fotoğraf ve videolar, World Gourmet Society’nin (WGS) global topluluğuna ve de WGS tarafından belirlenen dünya klasmanında bir jüriye sunulacak. İçerik, başvuru ve değerlendirme süreçlerinin tamamen dijital olarak ilerleyeceği yarışmanın global jürisinde yer alan isimler aşağıdaki gibidir:

 • Alan Coxon – Fransa / TV Programcı, Şef
 • Andreas Döllerer – Avusturya / Lerbach Castle, Almanya & La Taverna, Milano Şefi
 • Andy Hayler – Birleşik Krallık / Gurma, Yemek Eleştirmeni
 • Armando Cristofori – İtalya / Italian Dining Summit Başkanı
 • Erik Wolf – Birleşik Krallık / World Food Travel Birliği Başkanı
 • Hannes Tiefenthaler – Avusturya / Rocchini CEO
 • Holger Bodendorf – Almanya / Michelin Yıldızlı Şef
 • Oliver Lange – A.B.D./ Zuma Baş Şef
 • Uwe Micheel – B.A.E./ Emirates Culinary Guild Başkanı

Birbirinden ünlü ve başarılı uluslararası şeflerin yer aldığı jüri, gönderilen içerikleri aşağıdaki kriterlere göre değerlendirecek ve her kategori için finalistler ve kazanan şef belirlenecek:

Fotoğraf ve Video Kategorileri

 • Şef Olarak Kişiliğini Göster (Yıldız Kategori)
 • En Profesyonel Hazırlanmış Fotoğraf ya da Video (Yıldız Kategori)
 • En Yaratıcı Tabak
 • En İyi Malzeme Kullanımı
 • En İyi Pişirme Tekniği
 • En İyi Yerel Lezzet
 • En Eğlenceli Video
 • En İyi Sosyal Medya Etkileşimi

Fotoğraf ve videolar arasından belirlenecek Türkiye finalistlerinin tabakları, 2-5 Eylül 2020 tarihlerinde düzenlenen WorldFood İstanbul kapsamında tanıtılacak ve madalyalarına kavuşacak.  

Türkiye Şefin En İyi Tabağı Yarışmasına kabul edilen tüm yarışmacılar, global yarışmaya da doğrudan katılma hakkı kazanacak. Global final ise 25 Ocak 2021 tarihinde Londra’da gerçekleştirilecek ve dünyanın dört bir yanından ünlü şefler ağırlanacak.

Katılımcılar [email protected] adresine gönderecekleri fotoğraf ve videolarla “dijital dünyada izlerini” bırakırken, sadece WorldFood İstanbul’un tanıtım çalışmalarından yararlanmakla kalmayacak, WGS’nin prestijli üyelerinden oluşan 50.000’i aşkın gurme ağına gönderilen haber bültenleri ve çeşitli duyuru çalışmalarında da yer alma fırsatı yakalayacak.

Katılım koşullarının neler olduğunu ve yarışmacılardan istenenlerin detaylarını yarışma şartnamesini inceleyerek öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için: https://www.worldfood-İstanbul.com/Sayfa/sefin-en-iyi-tabagi-yarismasi-2020

Hyve Group Hakkında
Hyve Group, 14 ülkede 17 global ofisi ve 1.000’in üzerinde deneyimli personeliyle dünya genelinde 120’yi aşkın etkinlik düzenleyen uluslararası bir fuar şirketidir. Hyve Group, amacı dünyanın her köşesinden gelen müşterilerin olağanüstü anlar paylaştığı ve sektör inovasyonunu şekillendirdiği kaçırılmayacak etkinlikler düzenlemek olan yeni nesil bir fuar şirketidir. Hyve Group plc, Dönüşüm ve Büyüme (TAG) programının ardından Eylül 2019’da ITE Group plc’nin yeni ismi olarak duyuruldu. Vizyonumuz, dünyanın en önde gelen içerik odaklı ve mutlaka gidilmesi gereken etkinlik portföyünü oluşturarak müşterilerimize muazzam bir deneyim ve yatırım getirisi sağlamaktır. Türkiye’de ise Hyve Group gücünü bölgedeki küresel ağdan alarak gıda sektörü (WorldFood İstanbul), inşaat (Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul), turizm (EMITT), kozmetik (BeautyEurasia), raylı sistemler ve lojistik (Eurasia Rail) sektörlerinde Türkiye’nin öncü fuarlarını düzenlemektedir.

Önceki İçerikGüneş gözlüğü alırken, bu 7 özelliğe dikkat edin!
Sonraki İçerik50 dakika temizlik, 10 dakika mola