Teknopark onayı alan Ovinot ile tüm işlemler tek ekranda

85
Mobile app developers choosing icons for interface

Serbest meslek mensuplarının kolayca e-makbuz düzenlemesi ve online tahsil etmesini sağlayan web tabanlı, mobil uyumlu Ovinot uygulamasının geliştirilmesi için hazırlanan Ar-Ge projesi, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark’tan onay aldı. Ovinot’un YTÜ Teknopark’ta yürüteceği Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sayesinde serbest meslek mensupları; e-belgelerini oluşturma, gönderme, saklama, takip etme, banka ve kredi kartı ile online tahsil etme, gibi birbirinden farklı işlemleri istedikleri an, uçtan uca, kolay, güvenli ve hızlı şekilde yürütebiliyor.

Mikroservis mimarisi ile kesintisiz hizmet

Uygulama yazılımının mikroservis mimarisinde yeni nesil teknolojilerle geliştirilmesi için sundukları Ar-Ge projesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’tan kabul almalarının kendilerini sevindiren önemli bir gelişme olduğunu belirten Ovinot CEO’su Yüksel Samast, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mikroservis ve bulut mimarisi sayesinde, ölçekleme sorunları minimum düzeye indirilirken, yüksek anlık erişimlere de kesintisiz hizmet verilebiliyor. Bu servislerin etkin bir şekilde çalışabilmesi, Devops ve SDLC prensipleriyle birlikte agile yaklaşımın doğru kullanımından geçiyor. Ovinot geliştirme ekibi, etkin çözümler için uygun teknoloji yığınının (container, message broker, NoSQL, cache systems, logging ve search) seçiminde son trendleri özenle takip ederek devreye alıyor. Mikroservis yapısı sayesinde Ovinot uygulaması, teknoloji çeşitliliğine uyum, esneklik, ölçekleme, düzenleme ve optimizasyonda kolaylık özelliklerini kazandı.”

Ovinot Hakkında:

Ovinot, serbest meslek sahipleri ile küçük işletme sahiplerinin işleriyle ilgili para ve belge süreçlerini tek uygulama içinden bütünleşik ve otomatik bir şekilde uçtan uca güvenli, hızlı, kolay yürütmelerini ve takip etmelerini sağlamak amacıyla kullanıcı deneyimi ön plana alınarak tasarlanan, mobil uyumlu, web tabanlı yenilikçi ve öncü bir e-İş uygulamasıdır.

Önceki İçerikMuhammed Ali Kupası yarı ağır sıklet finali canlı yayında DMAX’te!
Sonraki İçerikİstanbul deprem haritası yayınlandı