Site yönetiminde kalite, standart ve sorunlar ele alınacak

215

TRFMC 2021 Türkiye Tesis Yönetim ve Pandemi ile Mücadele Konferansı’nda Covid-19 salgını sırasında önemi bir kez daha anlaşılan tesis yönetim sektörünün paydaşları, salgının sektöre ve sektörün geleceğine etkilerini konuşacak ve çözüm önerilerini sunacak. Pandeminin yanı sıra kentsel dönüşümden Kat Mülkiyeti Kanunu’na, Tesis Yönetiminde Sertifikalandırma’dan Yeni Tesis Yönetimi Yasası’na kadar sektörü yakından ilgilendiren tüm güncel gelişmelerin onlarca farklı panelde alanında uzman isimler tarafından masaya yatırılacağı konferans, sektörün buluşma noktası olacak.  

“Uzmanlar tarafından yol haritası çıkarılacak”

Bakanlar, belediye başkanları, akademisyen ve sektör temsilcilerinin katılımıyla iki gün boyunca sürecek konferansta; pandeminin, sektör ve sektörün geleceğine etkileri tartışılacak. Sektör sorunları masaya yatırılarak, sektörün gelişimi ve ülke ekonomisine daha fazla katkısı için yapılması gerekenler üzerinde durulacak. Salgının tesis yönetimine etkileri, ofislerde, AVM’lerde, sitelerde, toplu yapılarda, okullarda, hastanelerde, otellerde ve endüstriyel tesislerde pandemi nedeniyle dikkat edilmesi gereken hususlar ve alınması gereken tedbirler, hijyen ve dezenfeksiyon çözümleri gibi güncel ve önemli konular için uzmanlar tarafından yol haritası çıkarılacak.

Kritik bir zirveye dönüşecek

Konferansla ilgili açıklamalarda bulunan Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) Yönetim Kurulu Başkanı Gökçenur Çelebioğlu, “Sektörümüzü yakından ilgilendiren gelişmeleri alanının uzman isimleriyle değerlendirip, sektör temsilcilerinin konuyla ilgili görüşlerini alacağız. Bakanlarımız, belediye başkanlarımız ve akademisyenlerimizin katılımıyla sektörümüzün sorunlarına çözüm yolları arayacağız. Sektörümüz için son derece önemli bir buluşma noktasına dönüşecek olan konferans, ulusal ve uluslararası katılımcılarımızla kritik bir zirveye dönüşecek” diye konuştu.

Pandemi Önlemleri Denetleme Kurulu kuruldu

The Ritz – Carlton İstanbul’da düzenlenecek olan TRFMC 2021 Türkiye Tesis Yönetim ve Pandemi ile Mücadele Konferansı’nda salgına karşı Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın ve aralarında TRFMA, MMO  ve TTB’nin de yer aldığı, seçkin STK’lar tarafından oluşturulan İklimlendirme Teknik Kurulu’nun tüm tavsiyelerine uyulacağını ve sosyal mesafe önlemlerine dikkat edilerek düzenleneceğini kaydeden Çelebioğlu, bu amaçla TRFMA bünyesinde yer alan uzmanlardan oluşan bir Pandemi Önlemleri Denetleme Komitesi oluşturduklarını, bu komitenin gerek hazırlıklar gerekse konferans sırasında aktif olarak denetim görevi icra ederek önlemlerde bir aksama olmamasını sağlayacağını belirtti.