Sinan Ergün salgın döneminde 99 ülkede 5000 ‘den fazla kuaföre eğitim verdi

171

Uluslararası lisansla saç kesim eğitimleri veren ve aynı zamanda Etiler’de kuaförlük yapan Sinan Ergün’ün kuaförlük ve saç kesim eğitimleri 99 ülkeye ulaştı. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce olarak da eğitimlerini sunan Ergün, Temmuz ayı itibariyle vermiş olduğu online eğitimlere 5.000 ‘den fazla kuaför ve güzellik uzmanı katıldı. Ünlü kuaför uzun süredir üzerinde çalıştığı online kuaförlük eğitimlerine koronavirüs salgını döneminde hız vermiş ve son aylarda birkaç farklı saç kesim tekniği üzerine online eğitimler hazırlamıştı. Bu eğitimlerin yabancı dillerde de servis edilmesi uluslararası çapta büyük yankı uyandırdı.

Bu zamana kadar hazırladığı erkek ve kadın saç kesim eğitimleri ile 99 ülkeden 5.000 kuaför ve güzellik uzmanına ulaşan Sinan Ergün “Türk kuaförlüğünün daha iyi yerlere gelmesi için elimden geleni yapacağım. Türkiye’de verdiğim sac kesim teknikleri eğitimlerine meslektaşlarımız oldukça talep gösteriyordu, fakat şimdi dünyanın çeşitli ülkelerinden saç kesim teknikleri eğitimlerimin talep görmesi çok özel bir duygu ve oldukça mutluluk verici.” dedi.

Aktif olarak Uluslararası bir kuaför eğitmenliği firmasında Türkiye Koordinatörü görevinde bulunan Sinan Ergün, uluslararası lisansla grup dersleri ve birebir eğitimlerle de saç kesim teknikleri öğretiyor. Saçı, ancak sanatçının yeteneğiyle güzelliği ortaya çıkan, kişiye özel bir sanat eseri olarak gören Sinan Ergün, kadın ve erkek kesimlerinde hayal gücünün sınırlarını keşfediyor. 20 yıldan bu yana kuaförlük ve eğitmenlik yapan Ergün, ülkemizde Avrupa’daki kesim modellerinin etkin olduğunu ve modayı yakından takip ettiğimizi de belirtti.

Aynı zamanda ünlü kozmetik markalarının Avrupa ve Amerika’da benzerlerini yaptığı bu eğitimler Türkiye’de ise bir ilk. Ünlü kuaför eğitmeni, bu online eğitimlerde saç kesiminin detaylarını 19 yıllık bir eğitmenin titizliğiyle ile internet kullanıcılarına ulaştırıyor. ​ Bugüne kadar 3000 ‘den fazla kuaföre eğitim veren Sinan Ergün, profesyonel eğitimleri online ortama taşıma yolunda ilk adımı atmış görünüyor. ​

Sinan Ergün Kimdir?

Saçı, sanatçısının yeteneğiyle güzelleşen, kişiye özel bir sanat eseri olarak gören Sinan Ergün, kadın ve erkek kesimlerinde hayal gücünün sınırlarını keşfediyor.

20 seneyi aşkın süredir profesyonel kuaförlük hizmeti sunan Ergün, Toni&Guy, London, Emre Ayaksız Hair Palace gibi İstanbul’un en seçkin kuaförlerinde hizmet vermiştir.

Aktif kuaförlük hizmetinin yanı sıra 2012 yılından itibaren Uluslararası Pivot Point firmasının Türkiye Genel Koordinatörü ve Saç Kesim Teknikleri Eğitmenliği görevinde bulunan Ergun, bu süreçte 2000’den fazla öğrenciye eğitim vermiştir. Birebir ve sınıf eğitimlerinde, 20 yıllık tecrübesi ile edindiği, kadın saç kesim, erkek saç ve sakal kesim konusundaki birikimlerini öğrencilerine aktarmaktadır.

Türkiye Yılın Kuaförü Ödülü’nün yanında, moda dergileri için hazırladığı kapak fotoğraf saçları, yarışma koçluğu, jüri üyelikleri, kariyer sohbetleri, sayısız workshop ve sahne şovları süreçlerinde kazandığı tecrübeleri ile tutkulu olduğu kuaförlüğe ve kuaförlük sektörüne farklı alanlarda katkıları olmuştur.

EĞİTİM VE ETKİNLİKLER

 • Türkiye’nin ilk online profesyonel saç kesim eğitim programı. 
 • Uluslararası online eğitim platformu Udemy’nin ilk profesyonel kuaförlük eğitimi
  Global markaların yurt içi ve Kıbrıs organizasyonlarında sahne şovları ve workshoplar 
 • Wella işbirliği ile Erkek Berberleri Odası’nda 100 kuaföre “Look & Learn” eğitimi
  Erkek Berberleri Odası için “Modern Kesim Teknikleri Eğitimi“
  Pivot Point Türkiye ile lise ve üniversite düzeyinde kuaförlük ve güzellik bölümlerinde kuaför adaylarıyla kariyer sohbetleri 
 • 2012’den bugüne farklı şehirlerde 2000’den fazla kadın ve erkek kuaförüne Pivot Point Eğitimi
  Çeşitli yarışmalarda dereceler
  Moda sahnelerinde saç showları 
 • Beauty Eurasia Kuaförlük ve Güzellik Fuarı’nda çeşitli yıllarda sahne showları
  Hairİst 2012’de Yılın Kuaförü Ödülü
  Hairİst 2013’te Pivot Point Uluslararası Art Direktörleri ile sahne şovu 
 • Mesleki liselerde ve üniversitelerde sektör bağlantılı öğrenciler ile kariyer sohbetleri
  Pivot Point Türkiye adına sosyal sorumluluk yararına sahne şovları
 • Her sene Yılın Kuaförü Ödülü için belirlenen ön elemelerde jürilik ve çeşitli illerde katılımcılara yarışma koçluğu 
 • Wella Türkiye için FestiWella sahne şovu
 • Esquire dergisi kapak fotoğrafı saçı
Önceki İçerikBütün hastalıklar bağırsakta başlar
Sonraki İçerikTommy Hilfiger mayo-bikini koleksiyonu ile yazı yüzerek geçirin