Riot Games 2021 Valorant Şampiyonlar Turu’nu duyurdu

542

Twitch’te aynı anda 1.7 milyon izleyici rekoruna imza atan kapalı betanın ardından VALORANT hızla ivme kazanarak 2020’nin en hızlı büyüyen esporu olmayı başardı. Riot Games, 2021 yılı için de VALORANT esporu özelinde dev planlamalar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda hayata geçirilecek VALORANT Şampiyonlar Turu, Riot Games’in on yıllık endüstri liderliği deneyiminden yararlanarak VALORANT’a ivme kazandırmaya devam edecek.

VALORANT, küresel espora dönüşme yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor

Riot Games Kıdemli Espor Direktörü Whalen Rozelle, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“VALORANT’ı hayranlarının tutkusuna yaraşır bir küresel espora dönüştürmek için sıradaki adımımız Şampiyonlar Turu’nu düzenlemek oldu. Oyuncular, takımlar, taraftarlar, işbirliği ortaklarımız ve diğer tüm paydaşlarımızla birkaç yıldır iletişimimizi sürdürüyorduk. Bu çabanın sonucunda ilk resmi sezonumuzu duyurmak bizi çok heyecanlandırıyor. Odak noktamız, yetenekli ve hayal gücü geniş oyuncuları ön plana çıkartmak olacak. Hem taraftarlar hem de oyuncular büyük ödüller görmek istedi. VALORANT Şampiyonlar Turu’nda da göreceğiniz tam olarak bu.”

VALORANT Şampiyonlar Turu’nda Öncüler, Ustalar ve Şampiyonlar olmak üzere üç farklı turnuva aşaması bulunacak. Takımlar maceraya bölgelerindeki Öncüler etkinliklerinde yer alarak katılacak ve sonrasında uluslararası Ustalar etkinliklerine yükselecek. 2021’de düzenlenecek üç Ustalar etkinliğinde en iyi performansı gösteren takımlar, Şampiyonlar etkinliğinde mücadele edebilmek için puan toplayacak. Son aşamada tüm dünyadaki en iyi on altı takım, küresel şampiyon olmak için yarışacak.

Red Bull ve Secretlab Etkinliğin Kurucu Ortakları Oldu

Red Bull ve Secretlab, VALORANT Şampiyonlar Turu ve First Strike turnuvasını ilk andan beri destekleyen kurucu ortaklar arasında yer alıyor. Her iki kurum da Riot Games’in yürüttüğü espor etkinliklerini uzun bir süredir desteklemesiyle dikkat çekiyor. Özellikle Red Bull, Red Bull Solo Q gibi espor oyuncularını öne çıkaran etkinlikler ve aktiviteler yapma konusunda deneyimli.

2020’nin en hızlı büyüyen esporu

Riot Games, haziran ayında 20’den fazla önde gelen etkinlik organizatörüyle iş birliği yaparak VALORANT Ignition Series’e imza atarak milyonlarca taraftarın ilgisini üzerinde toplamıştı.  Ignition Series başarısının ardından Riot Games eylül ayında ilk resmi VALORANT turnuvası First Strike’ı duyurdu. First Strike; Kuzey Amerika, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Türkiye, Asya, Okyanusya, Brezilya ve Orta Doğu’da gerçekleşen yeteneğe dayalı eleme karşılaşmalarıyla her bölgenin en iyi takımlarını belirledi. Bu etkinlik 3-6 Aralık tarihleri arasında Twitch.tv ve diğer platformlarda yayınlanacak bir finalle sonlanacak. Galip gelen takımlar, ilk resmi ve bölgesel VALORANT şampiyonu olmakla iftihar etme ayrıcalığına sahip olacak.

Finaller hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için www.PlayVALORANT.com adresini ziyaret edebilirsiniz

Riot Games Hakkında:

Riot Games 2006 yılında dünyanın en oyuncu odaklı oyunlarını geliştirmek, yayınlamak ve desteklemek amacıyla kuruldu. Riot’un 2009 yılında yayınladığı ilk oyunu League of Legends dünya çapında beğeni topladı. LoL o günden bu yana dünyanın en çok oynanan PC oyunu oldu ve esporun kısa sürede gösterdiği büyük gelişimin yolunu açtı.

Onuncu yılını deviren LoL’ü geliştirmeye devam eden Riot, bir yandan VALORANT, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics ve League of Legends: Wild Rift ile ve geliştirmekte olduğu birden fazla oyunla oyunculara yeni deneyimler sunmanın yanı sıra, Runeterra evrenini müzik, çizgi hikâyeler, televizyon ve daha pek çok platform yoluyla keşfetmeye devam ediyor. Brandon Beck ve Marc Merrill tarafından kurulan Riot’un ana ofisi Kaliforniya eyaletinin Los Angeles şehrinde bulunuyor. Ayrıca şirketin dünya çapında 2500’den fazla çalışanı ve 20’den fazla ofisi var.

VALORANT Hakkında:

VALORANT, Riot Games’in PC için geliştirmekte olduğu rekabetçi, 5’e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu. 2020 yazında çoğu bölgede çıkması planlanan VALORANT, yüksek duyarlılığa sahip nişancılığa, silah çeşitliliğine, kendine has yetenekleri olan ajanlara ve binlerce saatlik oynanış sunacak rekabet için tasarlanmış haritalara sahip, keskin ve ölümcül, çok oyunculu bir oyun.  Oynaması ücretsiz olan VALORANT, dünyaya yayılmış bir rekabeti mümkün kılacak şekilde çeşitli PC donanımlarında çalışması için optimize edildi. Sınıfının en iyi sunucu kalitesi, global altyapısı ve özel hile karşıtlığı (anti-cheat) teknolojisiyle bu oyunda Riot Games, taktiksel nişancılık türünün temelinde yer alan ilkeleri ve oyun deneyiminin rekabet bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Red Bull Hakkında:

Riot Games’in Küresel Espor Ortaklıkları ve İş Geliştirme Direktörü Naz Aletaha, Red Bull ile ilgili olarak, “Red Bull, uzun yıllardır sporun, esporun ve video oyunlarının destekçisi. Video oyunu kültürünü derinlemesine anlamaları ve takdir etmelerinin yanı sıra çıtayı taraftarlar için her daim yükseltmek adına çalışmaları onları bizim için çok uygun bir iş ortağı yapıyor,” diye belirtiyor. “VALORANT esporu; küresel, çok yönlü bir spor ve eğlence kaynağı olmasının yanında spora yenilikçi bir yaklaşımla geleceği şekillendirmeye odaklı. Kalıpları Red Bull’la birlikte yıkmayı iple çekiyoruz.”

Secretlab Hakkında:

Secretlab, 2014 yılında oyuncu koltuklarının zirvesine oturmak üzere kuruldu. Her bir ürünü; oyuncuların her koşulda rahat ve destekli oturduğunu temin etmek üzere tasarlandı, en iyi kalitede malzemeler ve üretim teknikleriyle üretildi. Bugün Secretlab, oyun koltuklarında tartışmasız dünya lideri ve dünyanın önde gelen oyun turnuvalarının, en iyi espor profesyonellerinin ve dünya çapında 60’tan fazla ülkeden yaklaşık 1 milyon memnun kullanıcının birinci tercihi. Ayrıca, uluslararası medya yayınlarının takdirini ve 30’dan fazla Editörün Seçimi/En İyi Donanım ödülü kazanmış bir marka. Üstelik, her şey daha yeni başlıyor.

Önceki İçerikMike Tyson – Roy Jones Jr. Maçı S Sport Plus’ta!
Sonraki İçerikŞişecam Polatlı’daki 130 milyon dolarlık yeni düzcam yatırımıyla ileri teknoloji ürünlerini pazara sundu