Prima & Unicef hayat kurtarma ile geçen 15 yılı kutluyor

164

Türkiye’de 33 yıldır yenilikçi ve güvenilir ürünleriyle bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimi için çalışan Prima, 15 yıl önce UNICEF ile yaptığı ortaklık doğrultusunda dünya çapında yürütülen çalışmalarla bir milyona yakın yenidoğanın hayatını kurtarmaya yardımcı oldu

Her zaman ailelerin ve bebeklerin yanında olan Prima’nın, bu yıl UNICEF ile olan 15 yıllık küresel ortaklığının yıl dönümü. Bu iş birliği sayesinde, dünyanın dört bir yanındaki anne ve bebekleri etkileyen, aşılama ve hijyenik doğum uygulamaları ile kolayca önlenebilen fakat ölümcül bir hastalık olan Yeni Doğan Tetanosunun (MNT) 26 ülkede ortadan kaldırılması için pek çok çalışma gerçekleştirildi.

Bu iş birliği, 2006 yılında UNICEF logosu taşıyan her bir satın alınan Prima paketinin UNICEF’e bir aşı bağışlanacağı vaadiyle başladı. Prima ile UNICEF birlikte yaptıkları çalışmalarla geniş kapsamlı ve kalıcı bir değişime öncü olmayı başardılar:

  • Aşılamayla hastalıktan kurtarılan yeni doğan sayısını tahmini olarak bir milyona ulaştı
  • Dünya çapında 100 milyon anne ve bebeklerini MNT’den korudu
  • MNT’den kaynaklı yeni doğan can kayıplarının sayısını %60 oranında azalttı

Milyonlarca bebeğin sağlıklı bir hayat sürebilmesi için gerçekleştirilen bu çalışmaya olan desteğin artması adına Türkiye’de de 2006 yılında Prima “1 Paket = 1 Hayat Kurtaran Aşı” kampanyasını yürütmüş, kampanya kapsamında oyuncu Bennu Gerede de Doğu Timor’daki aşılama çalışmalarını ve aşılanan çocukları fotoğraflayarak “Prima ile Hayata 1 Şans Ver” sergisinin gerçekleşmesine katkıda bulunmuş, gerçekleştirilen sergiye pek çok ünlü isim de katılım göstererek destek vermişlerdi.

Başarıyla geçen 15 yılın ardından Prima ve UNICEF ebeveynlere, ailelere, perakendecilere, çalışanlara, projenin ana ortaklarına ve birlikte gerçekleştirilen bu çalışmaya dahil olan herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyor.

Gerçekleştirilen toplantıda Procter & Gamble Avrupa Bebek Bakım Kıdemli Başkan Yardımcısı Ranya Shamoon konuyla ilgili olarak şunları söyledi:Prima ve UNICEF güçlerini birleştirerek, dünya çapında sayısız ailenin ve bebeğin hayatını doğrudan etkileyen büyük ve uzun süreli bir değişikliğe imza attı.  Bu vesileyle, kampanyamız süresince UNICEF logolu bir Prima paketi satın almış olan herkese teşekkür etmek istiyoruz; katkılarınız sayesinde, her bebeğin dünyasını daha iyi hale getirme yolculuğumuzda MNT’yi ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için sahadaki hayati çalışmayı destekleyebildik. Birlikte, bugünün ve gelecek nesillerin anneleri ve bebeklerinin hayatlarını değiştirdik.”

UNICEF, Özel Bağış ve Ortaklıklar Bölümü Direktörü Carla Haddad Mardini ise;

15 yılı aşkın bir süredir Prima ile olan ortaklığımız, sessiz bir tehlike olan Yeni Doğan Tetanosundan yaklaşık 1 milyon yeni doğan bebeğin hayatını kurtarmaya katkıda bulundu. 100 milyon anne ve bebeklerini korumak için kullanılan 300 milyondan fazla aşı satın aldık. Prima ve ortaklarının desteğiyle birlikte tetanostan kaynaklı yeni doğan can kayıpları %60 oranında azaldı. Bu destek, COVID salgını vurduğunda, MNT aşılama hizmetlerini kesintiye uğratmak ve temel aşılarla çocuklara ulaşmada zor kazanılan ilerlemeyi tersine çevirmekle tehdit ettiğinde daha da önemli hale geldi. Prima gibi markalarla uzun vadeli ortaklıklar aracılığıyla iş birliği yapmak, özel sektörle çalışan UNICEF’in en savunmasızlara nasıl ulaşabileceğinin ve her çocuğun sadece hayatta kalmasını değil aynı zamanda gelişmesini sağladığının mükemmel bir örneğidir.” 

Prima 60 yılı aşkın bir süredir, her bebeğin dünyasını daha iyi hale getirmek için çalışıyor. Prima ve UNICEF ortaklığı, bir araya gelerek nasıl daha fazlasını, daha iyisini yapabileceğimizi ve dünyanın her yerindeki anneler ve bebekler üzerinde gerçek bir etki yaratabileceğimizi vurgulayan gerçek bir “iyilik hareketi” örneği oldu.

Prima ve UNICEF ortaklığı, P&G’nin topluma katkı çalışmalarına olan bağlılığının bir parçasıdır ve şirketin 2021’de 2,021 İyilik Hareketi çalışmalarından biridir.  

————————————————————————————————————————————

Prima® Hakkında

Prima olarak bebeklerin dünyasını bugün ve gelecekte daha iyi hale getirmek için ebeveynler, uzmanlar ve değerli ortaklarımızla birlikte çalışmanın gücüne inanıyoruz. Bu nedenle 60 yılı aşkın bir süredir ebeveynler bebeklerinin mutluluğu ve sağlıklı gelişimi için Prima’ya güveniyor. Prima, The Procter & Gamble Company’nin (NYSE: PG) bir parçasıdır ve dünya çapında #1 bebek bezidir. Her gün, dünya çapında 100 ülkede 25 milyondan fazla bebek Prima kullanıyor. Prima, bebeğin gelişiminin her aşamasında koruma ve konfor sağlamak için tasarlanmış eksiksiz bir çocuk bezi, mendil ve eğitim külotu yelpazesi sunar. Prima ürünleri konusunda daha fazla bilgi almak ve ebeveynlik konusunda ipuçlarına ulaşmak için www.pampers.com adresini ziyaret edin. Prima, dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte.

P&G’nin 2021 yılı 2,021 İyilik Hareketi

P&G’de, topluluklarımızı desteklemek, eşitliği ve kapsayıcılığı teşvik etmek ve gezegeni korumak işimizin bir parçasıdır. Çıkarmış olduğumuz ürünler ve markalarımız ile Şirketimizin sahip olabileceği pozitif etki ile dünyayı daha iyi hale getirme sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz. Lead with Love kampanyamızın bir parçası olarak, P&G ve Prima gibi markalar bu yıl 2.021 İyilik Hareketi gerçekleştirmeyi taahhüt etti.

*UNICEF herhangi bir şirketin, markanın, ürün veya hizmetin reklamını yapmamaktadır.