Mutfağa dair her şey Kitchen Turkey’de görücüye çıkıyor

139

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından Ahşap Mutfak ve Banyo Mobilyası Sanayici ve İthalatçıları Derneği (MUDER), Türkiye Seramik Federasyonu (TSF), Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER) iş birliği ve KOSGEB desteğiyle organize edilen UNICERA İstanbul Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı Kitchen Turkey Mutfak Banyo Mobilyaları ve Ankastre Cihazlar Özel Bölümü, 10 – 14 Mart 2020 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açıyor. 5.262 metrekarelik alanda dünyaca ünlü 32 firmanın binlerce ürününün sergileneceği fuar, sektör ihracatına önemli katkılar sağlayacak.

Coğrafyanın en kapsamlı ve prestijli mutfak ürünleri fuarı

Dünyada 90 milyar dolarlık bir büyüklüğe yaklaşan ev ve mutfak eşyaları sektörü, elektronik malzemelerden mutfak evyelerine, havalandırma sistemlerinden yıkama ve pişirme ünitelerine kadar tüm mutfak ürünlerini Kitchen Turkey Mutfak Banyo Mobilyaları ve Ankastre Cihazlar Özel Bölümü’nde görücüye çıkaracak. Dünyanın en değerli markalarını tek çatı altında buluşturan fuarın bu özel bölümünde A’dan Z’ye tüm mutfak ürünleri tanıtılacak. Türkiye ve yakın coğrafyasının en kapsamlı ve prestijli mutfak ürünleri fuarı hedefiyle hayata geçirilen Kitchen Turkey, mutfak ürünleri dünyasındaki en yeni trend ve tasarımları on binlerce uluslararası sektör profesyonelinin beğenisine sunacak.

Hedef Avrupa, Amerika ve Afrika pazarları

Geçen yıl 2.6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü, 2020 yılında 3 milyar dolarlık ihracat hedefliyor. Fuarda dünyanın dört bir yanından gelecek yabancı sektör profesyoneli ile bir araya gelecek olan Türk ev ve mutfak eşyaları sektör firmaları bir yandan mevcut pazarlardaki konumlarını pekiştirirken, diğer yandan ise başta Avrupa olmak üzere; Latin Amerika, Kanada, Amerika ve Afrika pazarına odaklanacak.