Little Caesars Sakarya’daki 3. şubesini açtı

236

Pandemi etkisindeki 2020’de bir önceki seneye göre yüzde 29 satış artışı sağlayan ve 2021’in ilk 6 ayında da yüzde 40’ın üzerinde büyüyen Little Caesars, Sakarya’daki 3. Şubesini Karasu’da açtı. Little Caesars’ın Türkiye operasyonu Sakarya – Karasu şubesi ile birlikte 16 kentte 97 şubeye ulaşmış oldu. Little Caesars’ın enfes lezzetleri Sakarya–Karasu Yalı Mahallesi, Doğu Karadeniz Caddesi’nde pizzaseverleri bekliyor.

Franchise ağırlıklı büyüme sürecek

Türkiye’de 1996’dan bu yana Çelebi Holding güvencesi altında faaliyet gösteren Little Caesars’ın girişimciler için cazip ve güvenli bir yatırım seçeneği olduğuna dikkat çeken Çelebi Holding Gıda A.Ş ve Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru, markanın franchise odağında büyümeyi sürdüreceğini belirtti. Arıduru, “Sakarya Karasu şubemiz Sakarya’daki 3. Şubemiz ve böylece 16 kentte 97 şubeye ulaştık. 2021’i 110 şubeyle tamamlama hedefimiz var. Geri dönüşü 36 ay olan Little Caesars şubelerinin yatırım bedeli 850 bin TL+KDV olarak gerçekleşiyor. Little Caesars iş potansiyeliyle olduğu kadar, Türkiye yeme-içme kategorisinin çok üzerinde olan 53’lük NPS puanıyla da çok değerli bir yatırım. Kendi işini yapmak veya mevcut işinin yanı sıra farklı sektörlere adım atmak isteyen girişimcileri yarattığımız değerin ortağı olmaya davet ediyoruz. Kurumsal vizyonumuzla ve değerlerimizle paralel büyüyeceğimiz girişimci adaylarıyla kazan kazan yaklaşımıyla fayda yaratmayı hedefliyoruz’ dedi.

Dijital dönüşüm büyümeyi hızlandırıyor

Little Caesars’ın odağında şube sayısı ve rakamsal büyümenin ötesinde değer yaratmak olduğuna dikkat çeken Arıduru, “Little Caears olarak hem globalde hem de lokalde dijital dönüşümün gereklerini yapmaya pandemi öncesinde başlamıştık. Özellikle pandemi döneminde gerçekleştirdiğimiz bu yatırımların büyük faydasını gördük ve herhangi bir ek yatırım yapmamıza gerek kalmadan müşterilerimize kesintisiz hizmet sağlamayı başardık. Pazarlamada da dijitale önem veriyoruz. Öyle ki 2020’de pazarlama bütçemizin yüzde 60’ını dijital reklamlar ve kampanyalarımız oluşturdu. Başta espor olmak üzere bu alanda pek çok değerli proje ve sponsorluk çalışması yaptık. Tüm bu sponsorluklar ve içeriği samimi ve müşteriye fayda sağlayan dijital çalışmalarımızla son bir yılda pek çok ödül kazanarak markamıza olan güveni tazeledik” dedi.  

Little Caesars Türkiye, 2020’de İstanbul Marketing Awards 2020’de 6 Ödül, Social Media Awards 2020’de 2 Ödül (Gümüş ve Bronz), Felis Ödülleri 2020’de 4 ödül ve Kristal Elma 2020 Ödülleri’nde Kristal Ödül olmak üzere toplam 13 ödül kazandı. 2021’de Mixx Awards Türkiye’den 2 ödül ve Türkiye Lider Marka Ödülleri 2021’de “Yılın Pizza Markası Ödülü”nün sahibi oldu. Son olarak da Altın Örümcek Ödülleri 2021’de Dijital Pazarlama – Online Reklam kategorisinde birinci, Dijital Pazarlama – Entegre Kampanya kategorisinde ise üçüncü olarak toplamda 18 ödülün sahibi oldu.  

Little Caesars lezzetleri ve yatırım koşulları hakkında ayrıntılı bilgi için www.littlecaesars.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Little Caesars Pizza Hakkında

Mike ve Marian Ilitch tarafından ABD’de Michigan Eyaleti Garden City’de 1959 yılında kurulan Little Caesars Pizza, Ilitch’lerin yönetiminde dünyanın lider pizza zincirlerinden biri haline geldi. Beş kıtada 6 bin’e yakın restorana sahip olan Little Caesars Pizza, Türkiye’de 1996 yılından bu yana Çelebi Holding’e bağlı Çelebi Gıda yönetiminde kurumsal ve franchise şubeleri ile faaliyetlerini sürdürüyor. Dünyanın en sevilen lezzetlerinden biri olan Little Caesars, son 14 yıldır Amerika’da paranın karşılığını en iyi veren marka seçiliyor. www.littlecaesars.com.tr