Furiosa: Bir Mad Max Destanı’nın oyuncularından samimi açıklamalar

46

Son yılların en iyi bilim kurgu- aksiyon filmlerinden, 6 Oscar Ödüllü, küresel hit “Mad Max: Fury Road” un öncesini anlatan “Furiosa: Bir Mad Max Destanı” seyirci ile buluşmak için gün sayıyor. Charlize Theron’un “Mad Max: Fury Road” filmindeki Furiosa karakterinin daha genç bir versiyonunu canlandıran filmin başrol oyuncularından Anya Taylor-Joy ve Dr.Dementus rolüne hayat veren Chris Hemsworth, vizyon öncesi film ve yönetmeni George Miller hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Oscar Ödüllü usta yönetmen George Miller, 30 yıldan uzun bir süre önce çığır açan “Mad Max” filmleriyle yarattığı ikonik distopik dünyaya geri dönüyor. 6 Oscar ödüllü küresel hit “Mad Max: Fury Road”un güçlü karakteri Furiosa’nın kökenlerini ortaya çıkaracak yeni filmin başrol oyuncuları Anya Taylor-Joy ve Chris Hemsworth, kadroya dahil oluşlarını ve zorlandıkları anları samimiyetle anlattı.

“Set gerçekten çok zordu”

George Miller’ın bir kez daha yönetmen koltuğuna geçtiği filmde Charlize Theron’un “Mad Max: Fury Road” filmindeki Furiosa karakterinin daha genç bir versiyonunu canlandıran Anya Taylor-Joy, “2015 yapımı filmde Charlize Theron’un yorumuyla karaktere zaten âşık olmuştum. Senaryoyu okuyunca onu gerçekten çok sevdim” diye konuşurken setin gerçekten çok zor olduğunu söyledi. “Ama eğer kolay olsaydı kandırıldığımızı hissederdim” diye ekleyen Anya Taylor -Joy, filmde zorlandığı anlardan şöyle bahsetti: “George ifademin nasıl olması gerektiği konusunda çok netti. Yüzümle değil sadece gözlerimle oynamam gerekiyordu, ki bu başlangıçta çok korkutucu geldi. Ancak filmin büyük bölümünde George’a güvenmek zorunda kaldım diyebilirim. Eğer ki hayatınızda bir inanç sıçraması yapacaksanız, bunu George Miller’dan daha iyi yapacak kimse yokmuş gibi hissediyorum. Filmin beni çok iyi yakalayacağına inanmak zorundaydım! Furiosa’yı korumayı çok istiyordum. Onun içinde çılgınca bir dayanıklılık olduğunu biliyorsun ama aynı zamanda imkânsız bir umuda bağlılık da var. Kendini Wasteland’de gerçekten nadir görülen muhteşem bir yaratık gibi hissediyordu.  Onun ne hissettiğini anlamak için tüm ilgimi ona verdim, karakterimi adeta özümsedim.”

“Hayalim gerçek oldu” 

Furiosa: Bir Mad Max Destanı’nda yer almanın kendisi için bir hayal olduğunu ve hayalinin gerçekleştiğini anlatan Chris Hemsworth ise, “Birçok Avustralyalı gibi ben de Avustralyalı bir aktör olarak bu filmlerle büyüdüm. Bu bir nevi rüyalarımın zirvesiydi. Fury Road’ı izlediğimde çok etkilenmiştim. Yıllar sonra ilk defa bir film deneyimine kendimi tamamen kaptırmıştım. Hemen menajerimi aradım ve George Miller Mad Max destanında eğer başka bir film çekecekse benimle tanıştırmanız gerektiğini söyledim. Kendisi tüm film süreci boyunca sevimli, tutkulu ve harika bir insandı” dedi.

Filmde Anya Taylor-Joy ve Chris Hemsworth’un yanı sıra Alyla Browne ve Tom Burke de rol alıyor. Filminin yapımcılığını Miller ve Doug Mitchell üstleniyor.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Furiosa: Bir Mad Max Destanı, 24 Mayıs’ta vizyonda olacak.

[email protected]