DİMES yeni kampanyasıyla da rekor kırdı

477

DİMES’in Türkiye’de bir ilke imza atarak ülkemiz müzik sektörünün yıldız ismi Aleyna Tilki’yi, gençlerin favori sosyal medya uygulaması TikTok’un fenomenleriyle bir araya getiren kampanyası büyük başarı elde etti. Kampanya kapsamında başlatılan #dimeskapışması hashtag challenge akımına katılan TikTok kullanıcıları, bugüne dek marka akımlarında elde edilen en yüksek sayının 2 katından fazla, 16 bine yakın video paylaşım gerçekleştirdi. İlk 6 günde 18 milyon erişime ulaşan hashtag challenge sayfası, TikTok’ta yılın en fazla kişiye erişen kampanyası oldu. Kampanya DİMES’in takipçi sayısında yüzde 25’in üzerinde artış getirdi.

Geçtiğimiz yıl Milkshake lansmanı kampanyasıyla TikTok Türkiye rekoru kıran ve dünya genelinde TikTok for Business iyi uygulama örneği gösterilen DİMES, Milkshake ve Smoothie ürünleri için düzenlediği yeni kampanyasıyla bu yıl da yeni bir rekora imza attı.

360 derece kurguyla gerçekleşen kampanya kapsamında başlatılan #dimeskapışması hashtag challenge akımına katılan TikTok kullanıcıları, 16 bine yakın video paylaşım gerçekleştirdi. Bugüne dek marka akımlarında elde edilen en yüksek sayının 2 katından fazla olan bu rakamla DİMES, TikTok’ta yeni bir ilke imza attı. İlk 6 günde 18 milyon erişime ulaşan hashtag challenge sayfamız, TikTok’ta yılın en fazla kişiye erişen kampanyası oldu. Hashtag challenge kullanıcılardan 8,5 milyon yorum aldı.

DİMES’in Reklamania Creative ve bünyesindeki dijital strateji & iletişim ajansı Cats & Dogs iş birliğinde hayata geçen ve genç hedef kitleye seslenen kampanyada, ülkemizde bir ilke imza atıldı ve müzik sektörünün yıldız ismi Aleyna Tilki, toplam takipçi sayısı 30 milyona yaklaşan TikTok fenomenleriyle birlikte yer aldı.

Dijital iletişimde en aktif içecek markalarından biri olduklarını söyleyen DİMES Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu, “Bu kampanyamızda da ana mecra olarak seçtiğimiz TikTok ve dijital sosyalleşme, günümüzün bir gerçeği. Tüketicilerimizle samimi bir şekilde aynı dili konuşmanın yanı sıra, ortamları paylaşmaya ve bunu onlara hissettirip, duygusal bağımızı güçlendirmeye de önem veriyoruz. Dijital sosyalleşme nerede, DİMES orada diyoruz” dedi.

Organik 50 milyon izlenme

Duygu Süleymanoğlu sözlerine şöyle devam etti: “İki ürünümüzü birden gösterdiğimiz reklamımızda, son dönemde bir dünya trendi olan kapışma temasını seçtik. Türkiye’de bir ilk olarak, ülkemiz müzik sektörünün yıldız ismi Aleyna Tilki’nin TikTok fenomenleriyle birlikte yer aldığı reklamda, TikToker’lardan oluşan “Smoothie ile Enerji Kat” ve “Milkshake ile Ortamı Salla” takımları, Aleyna Tilki’nin kendilerini seçmesi için kapıştılar. Aleyna Tilki’nin hazırladığı reklam müziği de, ürünlerimizin enerjik ve eğlenceli özelliklerini ve kapışma konseptini vurguluyor. Aleyna Tilki, reklamdaki müziğin yanı sıra, bir de video klip hazırladı ve bu video klip de TV’de ve dijital platformlarda yayına girdi. Reklam ve video klip için geçen yıl olduğu gibi bir kez daha TikTok’u TV’ye taşıdık. Reklam filmimiz, video klibimiz ve paylaştığımız kamera arkası videolarımız, kampanya başlangıcından bu yana yaklaşık 51 milyon organik izlenme alma başarısı gösterdi. Uzun Reklam Klibimizin Youtube’da organik olarak izlenme rakamı da 2 milyona yaklaştı ve reklamda tüketicimizi tutma oranımız % 92 ile büyük başarı ile devam ediyor.”

TikTok’ta Rekor, Başarılar ve İlkler

“Ayrıca hashtag challenge süresince tüketiciler tarafından paylaşılan video sayısı 16 bine yaklaştı; TikTok’ta bunu başaran ilk marka olduk. Bu rakam, bugüne dek marka akımlarında elde edilen en yüksek sayının 2 katından fazla” diyen DİMES Dijital Pazarlama Müdürü Ezgi Özyıldırım, “Tiktok’ta 20 milyon kez izlenen reklam filmimizin etrafına ördüğümüz kampanyamızla rekorlar kırmakla kalmadık, ilklere de imza attık. Hashtag challenge’imizin resmi etiketi, #dimeskapışması idi, ama onun yanında #SmoothieFC ve #MilkshakeFC olmak üzere 2 takım etiketi de kullandık. Bir hashtag challenge’da 3 hashtag (etiket) kullanarak TikTok’ta kendi iki ürünü arasında dijital rekabet yaratan ilk marka olduk. Hashtag challenge sayfamız 6 günde 18 milyon görüntülenme alarak Türkiye rekorunu kırdı. Ayrıca #dimeskapışması etiketi ile paylaşılan videoların 1 haftada 1,8 milyara ulaşan organik izlenme sayısı da bu yıl markalı akımlarda ulaşılan en yüksek organik izlenme sayısının yaklaşık iki katı” şeklinde konuştu.

Bir aylık sürede DİMES Club TikTok hesabının takipçi sayısında yüzde 25’ten fazla artış olduğunu söyleyen Ezgi Özyıldırım, “Bir aylık süreçte takipçi sayımız 388 binden, 106 bin artışla 494 bine yükseldi. Diğer mecralarımız olan Instagram’da % 15, YouTube hesabımızda takipçi sayımızda da % 10 artış gerçekleşti” dedi.

Aleyna Tilki’nin En Çok İzlenen TikTok Videosu

Ezgi Özyıldırım sözlerini, “Aleyna Tilki’nin Hashtag Challenge katılım videosu, 33 milyon izlenmeye ulaştı ve daha önce en çok izlenen videosunun üç katı izlenme elde ederek, kendisinin TikTok’ta şu ana kadar en çok izlenen videosu oldu” şeklinde noktaladı.