Bambum Genel Müdürü Selman Yar, “2021 ihracat hedefimizi 5 milyon dolar olarak belirledik”

368

10 milyar büyüklüğe sahip zücaciye sektörünün buluşacağı 31. Uluslararası Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 16-19 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Tüm dünyadan binlerce alıcının İstanbul’da ağırlanacağı fuarda Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk ve tek bambu üreticisi Bambum, 4 gün boyunca 3.hol D-10’da misafirlerini ağırlayacak.  Züchex Fuarı ile her yıl Ortadoğu ve Avrupa’dan çok sayıda satın almacıya ulaştıklarını belirten Bambum Genel Müdürü Selman Yar, “ 2021 ihracat hedefimizi 5 milyon dolar olarak belirledik. Fuarda yapacağımız yeni yurtdışı anlaşmalarımızla bu hedefimize kolaylıkla ulaşacağımızı düşünüyoruz. Şu anda 61 ülkeye ihracatımızı gerçekleştiriyoruz. Fuarda ihracat ağımıza en az 10 ülke daha eklemeyi planlıyoruz. Seyşeller, Mauritius, Fildişi Kıyısı ve Çeçenya hedeflediğimiz ülkeler arasında” dedi.

650 firma ile yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 35 bin ticari satın almacının katılacağı Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 16-19 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. 3.hol D-10’da misafirlerini ağırlayacak olan Bambum, emayeden bambuya porselenden döküme kadar binlerce çeşit ürününü görücüye çıkaracak.

“İhracatta Hedef 5 Milyon Dolar”

Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nın sektör için çok önemli bir fuar olduğunun altını çizen Bambum Genel Müdürü Selman Yar, “Fuar özellikle ürünlerini yurtdışına pazarlamak isteyenler için önemli bir fırsat. Bambum olarak ihracata 100 bin dolar ile başladık. Daha sonra katıldığımız yurtiçi ve yurtdışı fuarlarla 3 milyon dolara kadar ulaştık. 2021 hedefimizi ise 5 milyon dolar olarak belirledik. Şu anda 61 ülkeye ihracatımızı gerçekleştiriyoruz. Seyşeller, Mauritius, Fildişi Kıyısı, Çeçenya hedeflediğimiz bir ülkeler arasında. Ayrıca Sahra altı Afrika önemli ve gelişmekte olan bir pazar. Yakın zamanda ihracata başlayacağımız ülkelerin o bölgeden çıkacağını düşünüyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde Avrupa’da Bambum’un büyük bir ivme kazandığını belirten Yar, “Bambu ürünler, Avrupa pazarının Çin’den direkt tedariği tercih ettiği ürünler arasında. Çin ve Almanya gibi ülkelerin üretim konusunda ciddi sıkıntılar yaşaması Avrupalı perakendecilerin gözlerini Çin’den kendi üzerimize çektik. Türkiye’deki üretimlerimizi hızla artırarak Avrupa pazarını Çinli rakiplerin elinden aldık. Bambum olarak Avrupa’nın ilk ve tek bambu üreticisiyiz. Sektörün %82’sini biz oluşturuyoruz” dedi.

Bambum Hakkında

Gelişen teknolojilere rağmen insan sağlığının günden güne bozulduğu çağımızda, piyasaya sağlıklı ev gereçleri sunmak amacıyla yola çıkan Karınca Ev Gereçleri, bambunun işlevselliğini ve yararlarını Bambum markasıyla tüketicinin hizmetine sunmaktadır. Dünya gündemini sürekli takip ederek ihtiyaçlara yönelik yenilikçi, çevreci ve doğal ürünleri tasarlayıp üreten Bambum, sağlıklı ev gereçleri sektöründe kendine güçlü bir yer edinmiştir. Patent ve tasarıma önem veren Bambum, sahip olduğu patent ve tasarım ödülleri ile sektörde her zaman bir adım öndedir.

Ahmet Selman Yar Hakkında

Ahmet Selman Yar, 1986’da İstanbul’da doğdu. İlköğretimini özel bir kolejde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden dereceyle mezun oldu. Tüccar bir ailede doğması, ticaret ve iş dünyasını çok erken tanımasına ve henüz küçük yaşlarda ticaretle ilgilenmeye başlamasına neden oldu. Yüksek lisans maksadıyla ABD’de bulunduğu yıllarda bir yandan ticaretle ilgilenirken bir yandan da sivil toplum kuruluşlarıyla ilgilenmeye başladı. UNESCO adına uzun soluklu çalışmalarda bulundu. 2010 yılında iki arkadaşıyla birlikte Bambum markasını hayata geçirip Karınca Ev Gereçleri Ltd. Şti. ile ithalat, Toprak Sanayi A.Ş. ile üretim ve ihracat alanlarında, ahşap, porselen ve elektrikli ev aletleri sektörlerinde faaliyetine devam etti. İngilizce ve İspanyolca bilen Ahmet Selman Yar evli ve iki çocuk babasıdır.

Önceki İçerikPazarda ayrı markette ayrı fiyat
Sonraki İçerikTürkiye’nin efsane isimleri AXA Sigorta Desteği ile bir araya geldi